زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا
پنج شنبه 1397/12/23 ساعت 18:42
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا این جشنواره که مختص فیلم های آسیایی و آسیایی_آمریکایی است هر ساله در ماه ژوئن در هاهستون برگزار می گردد. تاریخ برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره 20 تا 28 ماه ژوئن می باشد. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان دومین جشنواره فیلم مستقل قبرس گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای پاکستان
سه شنبه 1397/12/14 ساعت 14:24
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای پاکستان جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای پاکستان از سال 2012 میلادی تاکنون در ماه آوریل در شهر اسلام آباد برگزار می گردد. این رویداد مسابقه ای بین المللی در پی آنست که با ارتقاء داستان سرایی با استفاده از تصاویر بصری قدرتمند و تبادل ایده ها به عنوان پلتفرمی برای گفتمان بین توده ها عمل کند. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: فیلم های 100 ثانیه ای بوستون فیلم های 180 ثانیه ای برلین جشنواره فیلم ESMoA آمریکا جشنواره Avalonia آمریکا جشنواره روزهای مستقل آلمان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم مستقل قبرس
شنبه 1397/12/5 ساعت 22:2
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم مستقل قبرس جشنواره فیلم مستقل قبرس برای دومین سال متوالی در تاریخ 6 تا 10 ماه می در شهر نیکوزیا برگزار می گردد. هدف این جشنواره گرد هم آوردن فیلمسازان سراسر جان و نیز حمایت از فیلمسازان مستقل می باشد. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
سومین دوره کارگاه آموزشی بین المللی فیلم
چهار شنبه 1397/12/1 ساعت 10:12
سومین دوره کارگاه آموزشی بین المللی فیلم از ایده تا اجرا در شهر دنیزلی ترکیه برگزار خواهد شد
دریافت لوح تقدیر از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای فیلمنامه "دست ها"
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 23:46
دریافت لوح تقدیر از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای فیلمنامه "دست ها" جشنواره عالم رحمت برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 16 فوریه 2019 در شهر استانبول برگزار گردید. این جشنواره در مورد زندگی حضرت محمد و پیام های جهانی ایشان و با هدف آگاهی رسانی و حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه برگزار می گردد. موضوع پنجمین دوره این جشنواره "برادری" بوده است. در این جشنواره از فیلمنامه "دست ها" اثری از سیامک احمدی تقدیر شد. در خلاصه این اثر آمده است: در یک روز پاییزی، در میان هیاهوی یک شهر بزرگ، در گوشه‌ای از یک پیاده‌رو، یک دختر کوچک گلفروش، به تنهایی سعی دارد گل‌هایش را بفروشد اما این تلاش او بی فایده‌ست. عابرین پیاده با سرعت و بی توجه از کنار او عبور می‌کنند و هیچ کس از او گُل نمی خرد و حتی به او ضربه وارد می‌کنند. دخترک از این همه بی مهری آدم‌ها و اجتماعی که در آن زندگی می‌کند ناامید و غمگین شده، سرما تمام وجودش را در برگرفته و دست از کار می‌کشد. چندی نمی‌گذرد که در پیاده رو، برحسب تصادف، اتفاق خوبی برای او رخ می دهد و دخترک گلفروش دوباره امیدش را به دست آورده و گرما تمام وجودش را فرا می‌گیرد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
کسب رتبه دوم بهترین فیلمنامه از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای اثر هیولا
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 19:58
کسب رتبه دوم بهترین فیلمنامه از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای اثر هیولا جشنواره عالم رحمت برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 16 فوریه 2019 در شهر استانبول برگزار گردیده است. این جشنواره در مورد زندگی حضرت محمد و پیام های جهانی ایشان و با هدف آگاهی رسانی و حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه برگزار می گردد. موضوع پنجمین دوره این جشنواره "برادری" بوده است. "هیولا" اثر فیلمساز جوان نیما رحیم پور می باشد. این فیلمنامه موفق به اخذ دومین جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره به مبلغ 2500 لیرگردیده است. در خلاصه ای اثر آمده است: مادر نیما، برای او عروسکی میخرد که این عروسک کاملا شبیه یک نوزاد کودک واقعی است و تنها تفاوت او دکمه ای در پشت سر اوست که آنرا خاموش میکند. اما مادر به نیما گوشزد میکند که هرگز عروسک نباید خاموش شود. پس گذشت مدتی، نیما احساس میکند که عروسک مانع راحتی اوست و محبت مادر را دزدیده است. او تصمیم میگیرد که عروسک را خاموش کند و در مکانی که مادر نمیداند آنرا قایم کند... گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه cellu l’art آلمان
چهار شنبه 1397/11/24 ساعت 16:12
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه cellu l’art آلمان جشنواره cellu l’art برای بیستمین سال متوالی در تاریخ 23 تا 28 آوریل در شهر ینا برگزار خواهد شد. این جشنواره انواع مختلف فیلم کوتاه را پذیرش میکند و در دوره سال 2017 خود نیز بخشی را به فیلم های ایرانی اختصاص داده بود. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره روزهای مستقل آلمان
سه شنبه 1397/11/16 ساعت 18:2
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره روزهای مستقل آلمان جشنواره روزهای مستقل که از جشنواره های مطرح اروپایی در زمینه فیلم کوتاه است، برای نوزدهمین سال متوالی در تاریخ 3 تا 7 آوریل در شهر کارلسروهه برگزار می گردد. از میان 1250 فیلم ثبت نامی در این جشنواره فیلم کوتاه نیلوفر در این جشنواره حضور خواهد داشت. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: _ فیلم های 100 ثانیه ای بوستون _ فیلم های 180 ثانیه ای برلین _ جشنواره فیلم ESMoA آمریکا - جشنواره Avalonia آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
کسب جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین المللی فیلم مستقل نپال برای فیلم "آرتیست"
دوشنبه 1397/11/15 ساعت 17:27
کسب جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین المللی فیلم مستقل نپال برای فیلم "آرتیست" جشنواره فیلم مستقل یالا در تاریخ 1 تا 3 فووریه در شهر لالیتپور برگزار گردید. فیلم کوتاه "آرتیست" اثر خانم رها سرمدی در اولیه حضور بین اللمللی خود موفق به کسب عنوان بهترین فیلمنامه از این جشنواره شد. "آرتیست" فیلم کوتاهی ساخته رها سرمدی است. این فیلم روایت پزشکی است که به نقاشی علاقه دارد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "شصت ثانیه سکوت" به جشنواره فیلم موبایلی آمریکا
چهار شنبه 1397/11/3 ساعت 12:59
راهیابی فیلم کوتاه "شصت ثانیه سکوت" به جشنواره فیلم موبایلی آمریکا جشنواره فیلم موبایلی آمریکا برای هشتمین سال متوالی در تاریخ 27 و 28 ماه آوریل در شهر سن دیگو برگزار می گردد. این جشنواره مختص فیلم هایی است که فقط با موبایل فیلمبرداری شده باشند. فیلم کوتاه شصت ثانیه سکوت اثر حسن کلیدری سعی دارد به مبحث اختلاف طبقات جوامع بر سر منابع و گرفتن آن توسط دولت با ابزار قدرت بپردازد. گروه پخش دریچه سینما، مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.