زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟
نحوه ثبت نام و ارسال آثار به جشنواره فیلم فجر را اینجا بخوانید
شنبه 1398/8/12 ساعت 19:59
راهیابی مستند "چهار خواب برای پنج آواز" اثر علیرضا سردشتی به بخش ویژه جشنواره فیلم کوتاه تهران جشنواره فیلم کوتاه تهران برای سی و ششمین سال متوالی در تاریخ 18 تا 24 آبان در پردیس سینماگالری ملت برگزار می شود. به منظور رشد و اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی و ترویج کتاب، فرهنگ کتاب خوانی در سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از فیلم‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی تولید شده با موضوع کتاب و کتاب‌خوانی، اقتباس ادبی، پاس‌داشت، سرگذشت و سرنوشت پدیدآوران، ناشران و کتابفروشان نویسندگان معاصر ایرانی در حوزه ادبیات داستانی و ادبیات کودک و نوجوان تجلیل به عمل می‌آید. عمده آثار راهیافته به این بخش بر اساس اقتباس‌های ادبی ساخته شده و برخی از آن‌ها داستان‌هایی از غلامحسین ساعدی، جلال آل‌احمد، آنتوان چخوف، دانته آلیگیری و ... را دستمایه کار قرار داده‌اند. "چهار خواب برای پنج آواز" مستندی ساخته علیرضا سردشتی است که در آن به زندگی و فعاليت شعري هوشنگ آزادي ور و نهله "شعر ديگر" پرداخته می شود. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
شنبه 1398/8/12 ساعت 11:29
راهیابی فیلم کوتاه "انبساط ابدی" اثر کامران دشتی به جشنواره فیلم کوتاه Lobo Fest برزیل جشنواره فیلم Lobo Fest برزیل برای یازدهمین سال متوالی در تاریخ 13 تا 16 ماه نوامبر در شهر برازیلیا برگزار می شود. چالش و هدف اصلی جشنواره Lobo Fest این است که با تمرکز بر کثرت گرایی بصری و تصویری، نمای جهانی سینمای کنونی را به مخاطبین خود عرضه کند و برای فیلمسازان مستقل که خارج از مدار تجاری فعالیت می کنند، دریچه های جدید را باز کند. فیلم کوتاه انبساط ابدی اثر آقای کامران دشتی در قسمت فیلمهای خیلی کوتاه زیر 4 دقیقه این جشنواره پذیرش گردیده است. در خلاصه این اثر آمده است: دو احتمال وجود دارد: یا ما در این جهان تنها هستیم یا اینکه تنها نیستیم. که هر دو حالت به یک اندازه ترسناک و مبهم است. آرتور سی.کلارک گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
شنبه 1398/8/12 ساعت 10:12
دریچه سینما هر ماه چند فیلم کوتاه را به نمایش خواهد گذاشت
پنج شنبه 1398/8/9 ساعت 6:31
راهیابی فیلم کوتاه نیلوفر اثر منصور میرشکاری به جشنواره Filminute لندن جشنواره Filminute هر ساله در شهر لندن برگزار میشود و انواع فیلم های کوتاه یک دقیقه ای را پذیرش می کند. چهاردهمین دوره این جشنواره در تاریخ 31 اکتبر برگزار میشود و 25 فیلم از 18 کشور در آن حضور دارند. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده و جوایزی را به خود اختصاص داده است: • فیلم های 100 ثانیه ای بوستون • فیلم های 180 ثانیه ای برلین • جشنواره فیلم ESMoA آمریکا • جشنواره Avalonia آمریکا • جشنواره روزهای مستقل آلمان • جشنواره فیلم های شصت ثانیه ای پاکستان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند
چهار شنبه 1398/7/24 ساعت 9:34
راهیابی انیمیشن ماجرای هیوا و چارلی به کارگردانی مهدیار دریغ به جشنواره WAWA) Arica Nativa) شیلی
شنبه 1398/7/20 ساعت 10:14
فراخوان ثبت نام جشنواره فیلم برلین 2020 منتشر شد
سه شنبه 1398/7/2 ساعت 0:15
فیلمسازان باید از چگونگیِ فرآیند توزیع فیلم، درکی درستی داشته باشد؛ فیلمسازان موفق- که منظورم فیلمسازانی‌ست که بودجه‌شان را دوباره، با موفقیت به‌دست می‌آورند و پولِ سرمایه‌گذاران را پَس می‌دهند- آنهایی‌اند که پیش از آغاز فرآیند تولید فیلم، و گاهی حتی پیش از نوشتن فیلمنامه، استراتژی توزیع‌شان را تبیین کرده‌اند.
سه شنبه 1398/6/26 ساعت 13:34
جشنواره Regard بزرگترین جشنواره فیلم کوتاه آمریکای شمالی است که از سال 1995 تاکنون هرساله در ماه مارس برگزار می شود.
شنبه 1398/6/24 ساعت 18:5
Full Frame رویداد سالانه ایست که به نمایش تئاتریکال سینمای غیر داستانی سراسر دنیا اختصاص دارد. هرساله در ماه آوریل فیلمسازان با 100 فیلم از سراسر جهان در این رویداد 4 روزه گرد هم می آیند و در بخش های متفاوت آن شرکت می کنند. تمرکز جشنواره بر تعامل و ارتباط فیلمسازان مختلف است.
شنبه 1398/6/23 ساعت 22:41