زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟

اخبار

دومین جایزه رسمی کن۲۰۱۹ اهدا شد/نماینده برزیل برگزیده «نوعی نگاه»
شنبه 1398/3/4 ساعت 10:41
شب پیش هیات داوران بخش «نوعی نگاه» هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن، جایزه بزرگ این بخش رقابتی را به کریم آینوز کارگردان برزیلی دادند.
چگونه فیلم ببینیم؛ پرسش‌های تعیین‌كننده
شنبه 1398/3/4 ساعت 10:39
هیچ فرمول واقعی در مورد سینمای كلاسیك وجود ندارد؛ سینمایی كه هیچ وقت از تماشایش خسته نمی­‌شویم. سینمای كلاسیك حس درست بودن فضاسازی و داستان را در ما ایجاد می‌­كند كه در زمانه‌ی خودش و هر بار كه فیلمی كلاسیك را تماشا می­‌كنیم؛ این حس وجود دارد. با گذشت زمان، توان چنین آثاری از بین نمی‌­رود یا كم نمی­‌شود بلكه عملاً رشد كرده و زیاد می­‌شود كه دلیلش را باید در نقش‌مایه‌­ها و درونمایه­‌هایی جستجو كرد كه مربوط به مكان یا فرهنگ خاصی نیستند و همه­‌گیر و جهانی‌­اند. البته چنین سخنی به این معنا نیست كه ما برای آثاری كه درونمایه­‌های جهانی و كلی ندارند؛ ارزشی قائل نیستیم. حتی اگر داستان فیلمی محدود به اقلیمی خاص و زمان به‌خصوصی باشد، چه بسا ممكن است به تجربه‌ی زندگی ما ربطی پیدا كند. با این حال به‌طور طبیعی، درونمایه­‌ای توجه ما را جلب می‌­كند كه نكته‌ی مهمی را برای ما بازگو كند. چنین فیلم‌­هایی برای ما الویت بیش‌­تری پیدا می‌­كنند تا آثاری كه فاقد چنین درونمایه­‌هایی هستند. به عبارت دیگر اگر فیلمی تلاش می‌­كند تا چیز مهمی را برای ما بازگو كند؛ موضوع و درونمایه‌­اش نباید كسل‌­كننده یا بدیهی باشد، بلكه توجه ما را جلب كرده یا ما را به تردید انداخته و باعث شود در آن كنكاش كنیم.
برگزاری جشن مستقل سینمای مستند در نیمه‌ی دوم مرداد ماه
چهار شنبه 1398/3/1 ساعت 13:41
رییس یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران درباره زمان برگزاری و همچنین اعلام فراخوان این جشنواره گفت: این رویداد در نیمه دوم مردادماه برگزار خواهد شد و فراخوان آن اواخر خردادماه اعلام می‌شود که یکی از تفاوت آن با دوره‌های گذشته زمان هر یک آثار کوتاه، بلند و متوسط خواهد بود.
آمار فروش فیلم‌ها در دومین هفته‌ی ماه‌ مبارک رمضان
چهار شنبه 1398/3/1 ساعت 13:39
فروش فیلم‌ها بعد از گذشت دو هفته از شروع ماه مبارک رمضان مقداری افزایش پیدا کرده است اما مثل همیشه کمدی‌ها با اختلاف زیادی از دیگر آثار روی پرده، در صدر هستند.
فیلم تازه تارانتینو با تشویق ۶ دقیقه‌ای مخاطبان رونمایی شد
چهار شنبه 1398/3/1 ساعت 13:35
کوئنتین تارانتینو ۲۵ سال پس از روزی که فیلم «داستان عامه‌پسند» خودش را در جشنواره کن به نمایش درآورد، با فیلم جدیدش «روزی روزگاری در هالیوود» به این جشنواره بازگشت.
طرفداران آثار کوئنتین تارنتینو جلوی سینما صف کشیدند
سه شنبه 1398/2/31 ساعت 18:7
در آخرین روزهای برگزاری جشنواره فیلم کن در فرانسه تعدادی از طرفداران آثار کوئنتین تارنتینو با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان دیدن آثار این فیلم ساز معروف شدند.
معرفی مخفیانه فیلم جدید «پولانسکی» در کن
سه شنبه 1398/2/31 ساعت 12:46
فیلم «یک افسر و یک جاسوس» جدیدترین ساخته «رومن پولانسکی» برای منتخبی از خریداران بین‌المللی در بازار جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ معرفی و به نمایش گذاشته شد.
تقاضای تارانتینو از مخاطبان جشنواره کن: داستان فیلمم را لو ندهید!
سه شنبه 1398/2/31 ساعت 12:41
کوئنتین تارانتینو از مخاطبانی که در جشنواره کن به تماشای فیلم تازه‌اش می‌نشینند خواهش کرد پس از رونمایی فیلم در جشنواره کن از لو دادن داستان آن خودداری کنند.
چگونه فیلم ببینیم ؛ معناها و نقش‌مایه‌ها
سه شنبه 1398/2/31 ساعت 12:39
چگونه فیلم ببینیم ؛ معناها و نقش‌مایه‌ها
برپایی چتر سینمای ایران در جشنواره فیلم کن
سه شنبه 1398/2/31 ساعت 12:34
چتر سینمای ایران در هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن برپا شد.