زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟

اخبار

راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه cellu l’art آلمان
چهار شنبه 1397/11/24 ساعت 16:12
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه cellu l’art آلمان جشنواره cellu l’art برای بیستمین سال متوالی در تاریخ 23 تا 28 آوریل در شهر ینا برگزار خواهد شد. این جشنواره انواع مختلف فیلم کوتاه را پذیرش میکند و در دوره سال 2017 خود نیز بخشی را به فیلم های ایرانی اختصاص داده بود. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره روزهای مستقل آلمان
سه شنبه 1397/11/16 ساعت 18:2
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره روزهای مستقل آلمان جشنواره روزهای مستقل که از جشنواره های مطرح اروپایی در زمینه فیلم کوتاه است، برای نوزدهمین سال متوالی در تاریخ 3 تا 7 آوریل در شهر کارلسروهه برگزار می گردد. از میان 1250 فیلم ثبت نامی در این جشنواره فیلم کوتاه نیلوفر در این جشنواره حضور خواهد داشت. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: _ فیلم های 100 ثانیه ای بوستون _ فیلم های 180 ثانیه ای برلین _ جشنواره فیلم ESMoA آمریکا - جشنواره Avalonia آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
کسب جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین المللی فیلم مستقل نپال برای فیلم "آرتیست"
دوشنبه 1397/11/15 ساعت 17:27
کسب جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره بین المللی فیلم مستقل نپال برای فیلم "آرتیست" جشنواره فیلم مستقل یالا در تاریخ 1 تا 3 فووریه در شهر لالیتپور برگزار گردید. فیلم کوتاه "آرتیست" اثر خانم رها سرمدی در اولیه حضور بین اللمللی خود موفق به کسب عنوان بهترین فیلمنامه از این جشنواره شد. "آرتیست" فیلم کوتاهی ساخته رها سرمدی است. این فیلم روایت پزشکی است که به نقاشی علاقه دارد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "شصت ثانیه سکوت" به جشنواره فیلم موبایلی آمریکا
چهار شنبه 1397/11/3 ساعت 12:59
راهیابی فیلم کوتاه "شصت ثانیه سکوت" به جشنواره فیلم موبایلی آمریکا جشنواره فیلم موبایلی آمریکا برای هشتمین سال متوالی در تاریخ 27 و 28 ماه آوریل در شهر سن دیگو برگزار می گردد. این جشنواره مختص فیلم هایی است که فقط با موبایل فیلمبرداری شده باشند. فیلم کوتاه شصت ثانیه سکوت اثر حسن کلیدری سعی دارد به مبحث اختلاف طبقات جوامع بر سر منابع و گرفتن آن توسط دولت با ابزار قدرت بپردازد. گروه پخش دریچه سینما، مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره Queens World آمریکا
چهار شنبه 1397/11/3 ساعت 12:43
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره Queens World آمریکا جشنواره Queens World برای نهمین سال متوالی در تاریخ 21 تا 31 ماه مارس در شهر نیویورک برگزار می گردد. این رویداد معتبر، محلی برای گردهمایی فیلمسازان مستقل، ایجاد فرصت هایی برای توسعه حرفه ای و نیز آموزشگاهی برای فیلمسازان جوان است. این جشنواره به دنبال کشف و نمایش آثاری است که دارای زاویه دید متفاوت و منحصر به فردی باشند. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی موزیک ویدئو "طبیعت" به جشنواره فیلم موبایلی بلاروس
دوشنبه 1397/11/1 ساعت 12:44
راهیابی موزیک ویدئو "طبیعت" به جشنواره فیلم موبایلی بلاروس جشنواره velcom Smartfilm برای هشتمین سال متوالی در تاریخ 24 تا 31 ژانویه در شهر مینسک برگزار می گردد. این جشنواره محل حضور فیلم های موبایلی می باشد که از روش های خلاقانه برای بیان روایت هایی بر اساس واقعیت استفاده می کنند. موزیک ویدئو طبیعت اولین اثر فیلمساز جوان هادی مصطفایی است. در خلاصه این اثر آمده است: نقاش آشفته و پریشان از دنیای بیرون پنجره رو به جهان بیرون می بندد. و در خلوت هنرمندانه اش داستانی را نقل می کند، داستان انسان و طبیعت و آثار زیانبار انسان بر طبیعت. نقل می کند صفحه به صفحه، قلم به قلم. درنگ می کند. او هم یک انسان است و می داند که جدا از جرگه نبوده. می داند که خو های نابودگر در اعماق وجودش پرسه می زنند. دیگر او یک راوی نیست اونماد انسان است و آثارش نماد طبیعت. "طبیعت" پیش از این در 16 جشنواره زیر حضور داشته، در بخش های مختلف کاندیدا شده و جوایز متفاوتی را اخذ نموده است: Ayuryog film Festival San Mauro film festival Cefalù Film Festival NOVA film festival Ecozine film frstival Grecanica International 7-Film Festival Smaragdni Eco Film Festival Pakistan International Film Festival International Ecological Film Festival Slum Film Festival El Paso IMPACTFest film festival FIIN African Smartphone International Film Festival 12Month Film Festival Mobil Film Festival SDG in action Film Festival​​ Asia Peace Film Festival (International Open Film Festival (IOFF گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه آرتیست به جشنواره فیلم مستقل یالا نپال
دوشنبه 1397/11/1 ساعت 11:57
راهیابی فیلم کوتاه "آرتیست" به جشنواره فیلم مستقل یالا نپال یالا یکی از شهرهای باستانی کشور نپال است که هرساله در زمینه های مختلف هنری جشنواره های متعددی در این شهر برگزار می شود. جشنواره فیلم مستقل یالا برای اولین سال برگزار می گردد. این جشنواره هر ساله با موضوعات متفاوتی برگزار خواهد شد. موضوع اولین دوره جشنواره "زنان" می باشد. "آرتیست" فیلم کوتاهی ساخته رها سرمدی است. این فیلم روایت پزشکی است که به نقاشی علاقه دارد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی مستند #بیان به جشنواره فیلم مستند میلنیوم بلژیک
جمعه 1397/10/28 ساعت 17:20
راهیابی مستند #بیان به جشنواره فیلم مستند میلنیوم بلژیک جشنواره ملنیوم برای 11مین سال متوالی در تاریخ 22 تا 30 مارس 2019 در شهر بروکسل برگزار می گردد. این رویداد رقابتی با هدف توسعه و حمایت از فیلمسازی مستقل و توسعه زبان فیلم ایجاد گردیده و فیلم های با موضوعات مسائل انسانی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی را پذیرش میکند. جشنواره ملنیوم که از جشنواره های معتبر بلژیک به شمار می رود، محلی برای ارائه گزارش های ساده نیست و هر ساله فیلم هایی با رویکرد خلاقانه در جهت کشف و نمایش پیچیدگی ها و زیباییهای تفاوت های روابط انسانی، شانس حضور در این جشنواره را دارند. #بیان که ساخت آن در سال 2018 به اتمام رسیده است، اثر بلال طاهری می باشد. اولین حضور بین المللی این فیلم در جشنواره ملنیوم خواهد بود. در خلاصه این اثر آمده است: کافه ای به منوی خود آیتم "شنونده" را اضافه میکند و افراد با سفارش دادن این آیتم می توانند شنیده شوند. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان
پنج شنبه 1397/10/27 ساعت 13:18
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان جشنواره چنای برای ششمین سال متوالی در تاریخ 16 تا 24 فووریه 2019 در شهر چنای برگزار می گردد. این جشنواره فیلم های کوتاه در انواع انیمیشن، مستند و داستانی را پذیرش میکند. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی 3 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن
شنبه 1397/10/23 ساعت 15:3
راهیابی 6 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن جشنواره Lift-Off لندن برای هشتمین دور متوالی در تاریخ 17 تا 24 فوریه در لندن برگزار میگردد. شبکه جهانی جشنواره فیلم Lift-Off ،در شهرهای مختلف جهان مانند لندن، سیدنی، منچشتر، ملبورن، آمستردام، برلین، تورنتو ، توکیو، پاریس و نیویورک برگزار می گردد. جشنواره Lift-Off لندن بصورت ماهیانه و آنلاین برگزار می گردد. برگزیدگان جشنواره در اکران عمومی معرفی می شوند. فیلم های زیر از ایران در این جشنواره حضور خواهد داشت: _ فیلم کوتاه "ولی" اثر تینا آخوندتبار. در خلاصه این اثر آمده است: ولی پسر بچه ای است که از طریق آشغال جمع کردن زندگی خود و خانواده اش را تامین می کند. _ فیلم کوتاه "پسرم مرده" اثر سالار نسبی تهرانی.در خلاصه این اثر آمده است: یک مرد به نام سلطان یک پسر دارد و یک اسب،پسرش میمیرد. او به همه می گوید پسرم مرده و هیچکس نه او را می شنود و نه او را میبیند،او مجبور است با اسبش صحبت کند.مردم اسبش را هم صاحب می شوند . . . _ فیلم کوتاه "پرده توری" اثر آرش محمودی. در خلاصه این اثر آمده است: سیما ، نویسنده ی تئیاتر و همسرش مجتبی ، کارگردان تئاتر که 10سال از زندگی مشترکشان میگذرد به خاطر اصرار های مستمر مجتبی و سرد شدن تدریجی رابطشون، حال بدلیل این شرایط در شرف جدایی از هم هستند. مجتبی که خود را از فردای جدایی تنها میبیند و این جدایی را به واقع را تصور نکرده بود، در آخرین شب از زندگی مشترکشان پشیمان میشود و در صدد منصرف کردن سیما بربیاید .اما سیما کاملا بر این تصمیم مصمم شده و کنش هایی شکل میگیرد که این امر امکان ناپذیر میشود مسئولیت پخش بین المللی این فیلمها به عهده گروه دریچه سینما است.