زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

راهیابی 6 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن
شنبه 1397/9/18 ساعت 14:1
راهیابی 6 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن جشنواره Lift-Off لندن برای هشتمین دور متوالی در تاریخ 6 تا 13 ژانویه در لندن برگزار میگردد. شبکه جهانی جشنواره فیلم Lift-Off ،در شهرهای مختلف جهان مانند لندن، سیدنی، منچشتر، ملبورن، آمستردام، برلین، تورنتو ، توکیو، پاریس و نیویورک برگزار می گردد. جشنواره Lift-Off لندن بصورت ماهیانه و آنلاین برگزار می گردد. برگزیدگان جشنواره در اکران عمومی معرفی می شوند. فیلم های زیر از ایران در این جشنواره حضور خواهد داشت: فیلم کوتاه "هیچ" اثر سعید زارع سهیلی. در خلاصه این فیلم آمده است: ما به دنبال هیچ می گردیم. _ فیلم کوتاه "هپروت" اثر علی هاشمی نیا روایت زن و مردی است که در یک کافه نشسته اند، مرد میگوید، من یکی رو میبینم که بقیه نمیبینن! _ فیلم کوتاه "انبساط ابدی" اثر کامران دشتی. در خلاصه این داستان آمده است: دو احتمال وجود دارد: یا ما در این جهان تنها هستیم یا اینکه تنها نیستیم. که هر دو حالت به یک اندازه ترسناک و مبهم است. آرتور سی.کلارک _ فیلم کوتاه "ماغ" اثر سعید رفیعی، که داستان زن و مردی افغان است که خود را خواهر وبرادر معرفی کرده اند. _ فیلم کوتاه "دایره مرگ" اثر مهنوش شیخی روایت زنی تنهاست که تصمیمی برای خودکشی دارد در این میان شک و تردید با اینه ای از درونش او را فرا می گیرد. _ انیمیشن "دزد" اثر پیمان محسن زاده، روایت دزدی است که همراه با پول هایش وسط دریا گیر می افتد ودر نهایت مجبور میشود برای نجات خود پولها را آتش بزند. مسئولیت پخش بین المللی این فیلمها به عهده گروه دریچه سینما است.
راهیابی فیلم کوتاه "سبز کبود" به جشنواره Solidiando ایتالیا
چهار شنبه 1397/9/14 ساعت 15:37
راهیابی فیلم کوتاه "سبز کبود" به جشنواره Solidiando ایتالیا جشنواره Solidando برای سومین سال متوالی در تاریخ 7 تا 9 دسامبر در جزیره ساردینیا کشور ایتالیا برگزار می گردد. این جشنواره مختص فیلمهای با موضوعات اجتماعی مانند حقوق بشر، همبستگی، مشارکت، توسعه پایدار، مسائل مربوط به جهان سوم و ... است. انواع فیلم هام مستند، داستانی و انیمیشن می توانند در این رویداد مسابقه ای شرکت کنند. "سبز کبود" اولین اثر خانم فروزان جلالی به نویسندگی بابک صدیقیان است. در خلاصه این فیلم آمده است: سبزی چشمانت به شعر می کشاندم...ترانه ای که نخواهم سرود من هرگز این فیلم همچنان پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: _ جشنواره فيلم مديترانه ى ايتاليا 2018 _ جشنواره ژانر سلبريشن توكيو 2018 ژاپن؛ كانديد بهترين فيلم و كانديد بهترين تدوين - جشنواره تاپ ايندى در ماه آگوست 2018؛ كانديد بهترين فيلم، كانديد بهترين كارگردانى، كانديد بهترين فيلمبردارى، كانديد بهترين فيلمنامه، كانديد بهترين صدا -برنده جايزه بهترين بازيگر زن -جشنواره MPAC هوستون آمريكا اكتبر ٢٠١٨؛ برنده جايزه بهترين كارگردان فیلم اولی _ جشنواره بين المللى فيلم كوتاه تهران نوامبر 2018 _ جشنواره ليفت ايندياى هند دسامبر ٢٠١٨ گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلمنامه "من و سایه ها" به جشنواره hollywood CASTING AND FILM آمریکا
سه شنبه 1397/9/13 ساعت 22:30
راهیابی فیلمنامه "من و سایه ها" به جشنواره hollywood CASTING AND FILM آمریکا این رویداد مسابقه ای برای اولین سال در تاریخ 4 ژانویه 2019 در لس انجلس برگزار می گردد. هدف این جشنواره ایجاد پلی بین فیلمنامه های نوشته شده و فیلمسازان و عوامل تهیه فیلم است. "من و سایه ها" اثر مشترک بیژن موسوی کاشانی و سوسن موسوی کاشانی است. این فیلمنامه داستان زندگی هاتف فیلمساز جوانی است که مشکلات زیادی دارد, سه سال پیش نامزدش سارا خودکشی میکند و علت به باور دیگران خیانت هاتف است. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
حضور 18 فیلم از ایران به بخش پانارومای خاورمیانه و شمال آفریقا جشنواره مدیترانه ای کن
سه شنبه 1397/9/13 ساعت 19:40
حضور 18 فیلم از ایران به بخش پانارومای خاورمیانه و شمال آفریقا جشنواره مدیترانه ای کن جشنواره مدیترانه ای کن از تاریخ 25 تا 30 نوامبر برگزار گردید. لیست فیلم های راهیافته به بخش خاورمیانه و شمال آفریقا به شرح زیر است: نابودگران به کارگردانی یاسر طالبی از ایران برنده بهترین فیلم سینمایی فلسطین برجسته به کارگردانی کارول منصور از لبنان برنده بهترین مستند طلوع رویاهای من به کارگردانی زینب تامورت از مراکش برنده بهترین فیلم کوتاه لباس رنگی به کارگردانی مصطفی ایحاب از مصر بلوز هندی به کارگردانی جواد شریف از پاکستان زندگی شاهزاده به کارگردانی قیصل حلیمی از مراکش مه به کارگردانی علی شوروزی از ایران مسئله مهین، مشکل ملیحه به کارگردانی حسین تبریزی از ایران ضارب به کارگردانی جان البلوشی از بحرین صفر تا پدیوم به کارگردانی مهیار آخونسابق از ایران سگان به کارگردانی هستی واله از ایران جاسمینه به کارگردانی تروز الا الشهناوی از سوریه الی به کارگردانی فیصل بن از مراکش نوای دست ها به کارگردانی حمزه زارعی از ایران فضیلت بسم الله به کارگردانی حسین ملکشاه از ایران پسرم مرده به کارگردانی سالار نسبی طهرانی از ایران قهرمان من به کارگردانی نیسان هیت از مصر سلام مردم به کارگردانی سابرینا گی از الجزیره پرده توری به کارگردانی آرش محمودی از ایران موقعیت ساعت دوازده به کارگردانی محمدرضا ستاره شناس از ایران ماغ به کارگردانی سعید رفیعی از ایران قدم های آخر به کارگردانی پوریا مرشدی از ایران پایان نزدیک است به کارگردانی امیرعلی مکرمی نژاد از ایران 21کیلوگرم به کارگردانی رحیم طوفان از ایران آرپاچای، نغمه جدایی به کارگردانی علی ابدالی محصول مشترک آذربایجان و ایران این خون من نیست به کارگردانی احمد شینعلینژاد از ایران ولی به کارگردانی تینا آخوندتبار از ایران جایزه بهترین کارگردانی فیلم بلند: علی ابدالی برای فیلم آرپاچای، نغمه جدایی محصول مشترک آذربایجان و ایران جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه: تینا آخوندتبار برای فیلم ولی از ایران جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم بلند: شاهین طوفان برای فیلم 21کیلوگرم از ایران جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم کوتاه: محمدرضا پرچ برای فیلم ایستگاه اتوبوس از ایران جایزه بهترین صدابرداری: حسین بشاش برای فیلم تولد از ایران جایزه بهترین فیلمنامه کوتاه: علی حسین زاده برای فیلم تولد از ایران
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره آوالونیا آمریکا
دوشنبه 1397/9/12 ساعت 12:58
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره آوالونیا آمریکا سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه آوالونیا در تاریخ 7 دسامبر 2018 در کینگستون جنوبی آمریکا برگزار می گردد. این جشنواره یکی از 100 جشنواره برتر انتخابی از سوی کاربران فیلمساز سایت Filmfreeway است. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: _ فیلم های 100 ثانیه ای بوستون _ فیلم های 180 ثانیه ای برلین _ جشنواره فیلم ESMoA آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب عنوان بهترین فیلم از نگاه داوران برای فیلم نیلوفر
دوشنبه 1397/9/12 ساعت 10:21
کسب عنوان بهترین فیلم از نگاه داوران برای فیلم نیلوفر در جشنواره ESMoA آمریکا جشنواره ESMoA برای دومین سال متوالی در تاریخ 1 دسامبر در ایالت کالیفرنیا برگزار گردید. فیلم "نیلوفر" اثر منصور میرشکاری موفق به کسب عنوان بهترین فیلم از نگاه داوران این جشنواره گردید. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این جشنواره نیز در جشنواره های فیلم های 100 ثانیه ای بوستون و فیلم های 180 ثانیه ای برلین اکران شده است. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیبای فیلم فضیلت بسم الله به جشنواره‌ی جشنواره فیلم مدیترانه ای کن
شنبه 1397/9/4 ساعت 20:29
فیلم فضیلت بسم الله اثرhossein malekshah به جشنواره فیلم مدیترانه ای کن راه یافت.
کسب جایزه 2000 یورویی بهترین کارگردان زیر 30 سال و جایزه خلاقیت در داستان کوتاه برای فیلم سنگ ساز
سه شنبه 1397/8/29 ساعت 23:3
کسب جایزه 2000 یورویی بهترین کارگردان زیر 30 سال و جایزه خلاقیت در داستان کوتاه برای فیلم سنگ ساز جشنواره Mestre در تاریخ 15 تا 17 نوامبر در شهر ونیز برگزار گردید. از میان فیلم های ثبت نامی در این جشنواره، فیلم کوتاه "سنگ ساز" به نویسندگی و کارگردانی علی نوائیان و تهیه کنندگی محمد مهدی دل خسته موفق به کسب جایزه 2000 یورویی این جشنواره گردید. "سنگ ساز" اولین اثر علی نوائیان است. این فیلم روایت مردی است که به علت بیماری کلیوی مجبور به خرید کلیه است اما به دلیل شرایط بد اقتصادی مجبور به فروش دخترش می شود... جایزه "خلاقیت در داستان کوتاه" به علی نوائیان به عنوان بهترین کارگردان زیر 30 سال این جشنواره اهدا شد. پخش این فیلم برای جشنواره، به عهده گروه درچه سینما بوده است.
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره ESMoA آمریکا
شنبه 1397/8/26 ساعت 18:42
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره ESMoA آمریکا جشنواره ESMoA .دومین سال است که در تاریخ 1 دسامبر 2018 در یکی از شهرهای ایالت کالیفرنیا برگزار می گردد این جشنواره رقابتی در سه بخش فیلم، انیمیشن و ویدئوآرت برگزار می گردد. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این جشنواره نیز در جشنواره های فیلم های 100 ثانیه ای بوستون و فیلم های 180 ثانیه ای برلین اکران شده است. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی انیمیشن "نگاه" به بیست و نهمین جشنواره فیلم کوتاه استانبول
جمعه 1397/8/11 ساعت 14:32
راهیابی انیمیشن "نگاه" به بیست و نهمین جشنواره فیلم کوتاه استانبول جشنواره استانبول قدیمی ترین جشنواره فیلم کوتاه کشور ترکیه است و در انواع مستند، داستانی، انیمیشن و تجربی پذیرش فیلم دارد. 29مین دوره این جشنواره از تاریخ 14 تا 21 دسامبر در شهر استانبول برگزار می گردد. استاپ موشن "نگاه" اولین اثر فیلمساز جوان شایان نقیبی است. این اثر تلاش پيرمردي براي برهم زدن سكوت همسرش را نشان میدهد كه به دليل بي توجهي همسرش به دوربين خيره مانده و حركتي نمي كند... این اثر همچنین پیش از این در جشنواره های زیر راهیابی داشته است: _ Bjts south korea festival _ Youth moroccan film festival _ Art for peace festival _ Fastminds international festival _ MikroFAF awards _ Indiecapitol awards _ W.I.N.D. International Film Festival گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.