زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره Queens World آمریکا
چهار شنبه 1397/11/3 ساعت 12:43
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره Queens World آمریکا جشنواره Queens World برای نهمین سال متوالی در تاریخ 21 تا 31 ماه مارس در شهر نیویورک برگزار می گردد. این رویداد معتبر، محلی برای گردهمایی فیلمسازان مستقل، ایجاد فرصت هایی برای توسعه حرفه ای و نیز آموزشگاهی برای فیلمسازان جوان است. این جشنواره به دنبال کشف و نمایش آثاری است که دارای زاویه دید متفاوت و منحصر به فردی باشند. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی موزیک ویدئو "طبیعت" به جشنواره فیلم موبایلی بلاروس
دوشنبه 1397/11/1 ساعت 12:44
راهیابی موزیک ویدئو "طبیعت" به جشنواره فیلم موبایلی بلاروس جشنواره velcom Smartfilm برای هشتمین سال متوالی در تاریخ 24 تا 31 ژانویه در شهر مینسک برگزار می گردد. این جشنواره محل حضور فیلم های موبایلی می باشد که از روش های خلاقانه برای بیان روایت هایی بر اساس واقعیت استفاده می کنند. موزیک ویدئو طبیعت اولین اثر فیلمساز جوان هادی مصطفایی است. در خلاصه این اثر آمده است: نقاش آشفته و پریشان از دنیای بیرون پنجره رو به جهان بیرون می بندد. و در خلوت هنرمندانه اش داستانی را نقل می کند، داستان انسان و طبیعت و آثار زیانبار انسان بر طبیعت. نقل می کند صفحه به صفحه، قلم به قلم. درنگ می کند. او هم یک انسان است و می داند که جدا از جرگه نبوده. می داند که خو های نابودگر در اعماق وجودش پرسه می زنند. دیگر او یک راوی نیست اونماد انسان است و آثارش نماد طبیعت. "طبیعت" پیش از این در 16 جشنواره زیر حضور داشته، در بخش های مختلف کاندیدا شده و جوایز متفاوتی را اخذ نموده است: Ayuryog film Festival San Mauro film festival Cefalù Film Festival NOVA film festival Ecozine film frstival Grecanica International 7-Film Festival Smaragdni Eco Film Festival Pakistan International Film Festival International Ecological Film Festival Slum Film Festival El Paso IMPACTFest film festival FIIN African Smartphone International Film Festival 12Month Film Festival Mobil Film Festival SDG in action Film Festival​​ Asia Peace Film Festival (International Open Film Festival (IOFF گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه آرتیست به جشنواره فیلم مستقل یالا نپال
دوشنبه 1397/11/1 ساعت 11:57
راهیابی فیلم کوتاه "آرتیست" به جشنواره فیلم مستقل یالا نپال یالا یکی از شهرهای باستانی کشور نپال است که هرساله در زمینه های مختلف هنری جشنواره های متعددی در این شهر برگزار می شود. جشنواره فیلم مستقل یالا برای اولین سال برگزار می گردد. این جشنواره هر ساله با موضوعات متفاوتی برگزار خواهد شد. موضوع اولین دوره جشنواره "زنان" می باشد. "آرتیست" فیلم کوتاهی ساخته رها سرمدی است. این فیلم روایت پزشکی است که به نقاشی علاقه دارد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی مستند #بیان به جشنواره فیلم مستند میلنیوم بلژیک
جمعه 1397/10/28 ساعت 17:20
راهیابی مستند #بیان به جشنواره فیلم مستند میلنیوم بلژیک جشنواره ملنیوم برای 11مین سال متوالی در تاریخ 22 تا 30 مارس 2019 در شهر بروکسل برگزار می گردد. این رویداد رقابتی با هدف توسعه و حمایت از فیلمسازی مستقل و توسعه زبان فیلم ایجاد گردیده و فیلم های با موضوعات مسائل انسانی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی را پذیرش میکند. جشنواره ملنیوم که از جشنواره های معتبر بلژیک به شمار می رود، محلی برای ارائه گزارش های ساده نیست و هر ساله فیلم هایی با رویکرد خلاقانه در جهت کشف و نمایش پیچیدگی ها و زیباییهای تفاوت های روابط انسانی، شانس حضور در این جشنواره را دارند. #بیان که ساخت آن در سال 2018 به اتمام رسیده است، اثر بلال طاهری می باشد. اولین حضور بین المللی این فیلم در جشنواره ملنیوم خواهد بود. در خلاصه این اثر آمده است: کافه ای به منوی خود آیتم "شنونده" را اضافه میکند و افراد با سفارش دادن این آیتم می توانند شنیده شوند. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان
پنج شنبه 1397/10/27 ساعت 13:18
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان جشنواره چنای برای ششمین سال متوالی در تاریخ 16 تا 24 فووریه 2019 در شهر چنای برگزار می گردد. این جشنواره فیلم های کوتاه در انواع انیمیشن، مستند و داستانی را پذیرش میکند. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی 3 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن
شنبه 1397/10/23 ساعت 15:3
راهیابی 6 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن جشنواره Lift-Off لندن برای هشتمین دور متوالی در تاریخ 17 تا 24 فوریه در لندن برگزار میگردد. شبکه جهانی جشنواره فیلم Lift-Off ،در شهرهای مختلف جهان مانند لندن، سیدنی، منچشتر، ملبورن، آمستردام، برلین، تورنتو ، توکیو، پاریس و نیویورک برگزار می گردد. جشنواره Lift-Off لندن بصورت ماهیانه و آنلاین برگزار می گردد. برگزیدگان جشنواره در اکران عمومی معرفی می شوند. فیلم های زیر از ایران در این جشنواره حضور خواهد داشت: _ فیلم کوتاه "ولی" اثر تینا آخوندتبار. در خلاصه این اثر آمده است: ولی پسر بچه ای است که از طریق آشغال جمع کردن زندگی خود و خانواده اش را تامین می کند. _ فیلم کوتاه "پسرم مرده" اثر سالار نسبی تهرانی.در خلاصه این اثر آمده است: یک مرد به نام سلطان یک پسر دارد و یک اسب،پسرش میمیرد. او به همه می گوید پسرم مرده و هیچکس نه او را می شنود و نه او را میبیند،او مجبور است با اسبش صحبت کند.مردم اسبش را هم صاحب می شوند . . . _ فیلم کوتاه "پرده توری" اثر آرش محمودی. در خلاصه این اثر آمده است: سیما ، نویسنده ی تئیاتر و همسرش مجتبی ، کارگردان تئاتر که 10سال از زندگی مشترکشان میگذرد به خاطر اصرار های مستمر مجتبی و سرد شدن تدریجی رابطشون، حال بدلیل این شرایط در شرف جدایی از هم هستند. مجتبی که خود را از فردای جدایی تنها میبیند و این جدایی را به واقع را تصور نکرده بود، در آخرین شب از زندگی مشترکشان پشیمان میشود و در صدد منصرف کردن سیما بربیاید .اما سیما کاملا بر این تصمیم مصمم شده و کنش هایی شکل میگیرد که این امر امکان ناپذیر میشود مسئولیت پخش بین المللی این فیلمها به عهده گروه دریچه سینما است.
کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه داوران برای موزیک ویدئوی "طبیعت" اثر هادی مصطفایی در جشنواره (International Open Film Festival (IOFF
شنبه 1397/10/23 ساعت 14:43
کسب جایزه بهترین فیلم از نگاه داوران برای موزیک ویدئوی "طبیعت" اثر هادی مصطفایی در جشنواره (International Open Film Festival (IOFF جشنواره Open فیلم و فیلمنامه های متفاوت را در 30 بخش پذیرش میکند. این جشنواره در تارخ 28 تا 31 دسامبر در نیویورک برگزار گردید. امسال 6 فیلم از ایران در بخش های متفاوت این جشنواره حضور داشته اند. از میان آثار ثبت نامی، موزیک ویدئوی طبیعت موفق به کسب جایزه بهترین اثر نگاه داوران گردید. "طبیعت" اولین اثر فیلمساز جوان هادی مصطفایی می باشد. در خلاصه این اثر آمده است: نقاش آشفته و پریشان از دنیای بیرون پنجره رو به جهان بیرون می بندد. و در خلوت هنرمندانه اش داستانی را نقل می کند، داستان انسان و طبیعت و آثار زیانبار انسان بر طبیعت. نقل می کند صفحه به صفحه، قلم به قلم. درنگ می کند. او هم یک انسان است و می داند که جدا از جرگه نبوده. می داند که خو های نابودگر در اعماق وجودش پرسه می زنند. دیگر او یک راوی نیست اونماد انسان است و آثارش نماد طبیعت. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلمنامه "دست ها" به جشنواره عالم رحمت ترکیه
شنبه 1397/10/22 ساعت 11:29
راهیابی فیلمنامه "دست ها" به جشنواره عالم رحمت ترکیه جشنواره عالم رحمت برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 16 فوریه 2019 در شهر استانبول برگزار می گردد. این جشنواره در مورد زندگی حضرت محمد و پیام های جهانی ایشان و با هدف آگاهی رسانی و حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه برگزار می گردد. موضوع پنجمین دوره این جشنواره "برادری" بوده است. "دست ها" اثری از سیامک احمدی است. در خلاصه این اثر آمده است: در یک روز پاییزی، در میان هیاهوی یک شهر بزرگ، در گوشه‌ای از یک پیاده‌رو، یک دختر کوچک گلفروش، به تنهایی سعی دارد گل‌هایش را بفروشد اما این تلاش او بی فایده‌ست. عابرین پیاده با سرعت و بی توجه از کنار او عبور می‌کنند و هیچ کس از او گُل نمی خرد و حتی به او ضربه وارد می‌کنند. دخترک از این همه بی مهری آدم‌ها و اجتماعی که در آن زندگی می‌کند ناامید و غمگین شده، سرما تمام وجودش را در برگرفته و دست از کار می‌کشد. چندی نمی‌گذرد که در پیاده رو، برحسب تصادف، اتفاق خوبی برای او رخ می دهد و دخترک گلفروش دوباره امیدش را به دست آورده و گرما تمام وجودش را فرا می‌گیرد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلمنامه "هیولا" به جشنواره عالم رحمت ترکیه
جمعه 1397/10/21 ساعت 23:6
راهیابی فیلمنامه "هیولا" به جشنواره عالم رحمت ترکیه جشنواره عالم رحمت برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 16 فوریه 2019 در شهر استانبول برگزار می گردد. این جشنواره در مورد زندگی حضرت محمد و پیام های جهانی ایشان و با هدف آگاهی رسانی و حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه برگزار می گردد. موضوع پنجمین دوره این جشنواره "برادری" بوده است. "هیولا" اثر فیلمساز جوان نیما رحیم پور می باشد. در خلاصه ای اثر آمده است: مادر نیما، برای او عروسکی میخرد که این عروسک کاملا شبیه یک نوزاد کودک واقعی است و تنها تفاوت او دکمه ای در پشت سر اوست که آنرا خاموش میکند. اما مادر به نیما گوشزد میکند که هرگز عروسک نباید خاموش شود. پس گذشت مدتی، نیما احساس میکند که عروسک مانع راحتی اوست و محبت مادر را دزدیده است. او تصمیم میگیرد که عروسک را خاموش کند و در مکانی که مادر نمیداند آنرا قایم کند... گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم دانشجویی واتراسپرایت انگلیس
شنبه 1397/10/1 ساعت 13:2
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم دانشجویی واتراسپرایت انگلیس جشنواره واترسپرایت برای دهمین سال متوالی در تاریخ 7 تا 10 مارس 2019 در شهر کمبریج برگزار میگردد. هدف این جشنواره کشف و نمایش استعدادهای نوظهور سراسر جهان و مختص فیلم های دانشجویی است و فیلم های کوتاه در انواع داستانی، مستند و انیمیشن را پذیرش میکند. از میان بیش از 1000 فیلم ثبت نام شده در این جشنواره، فیلم کوتاه "زندگی لزج" ساخته محسن مهری دروی کاندیدای بخش بهترین جلوه های بصری شده است. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.