زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟
به گزارش دریچه سینما _ ایلیا محمدنیا؛ ناصر تقوایی از معدود کارگردان‌های اندیشمندی است که هم در حوزه فیلم مستند و هم فیلم داستانی آثار درخور و ماندگاری را به ثبت رسانده است و بهتر از هر مدعی دیگری میتواند درباره تفاوتها و اشتراکات و برتریهای این دو حوزه بر هم سخن براند.
دوشنبه 1398/6/4 ساعت 18:47
تلفن‌ همراه، امروزه به‌عنوان فرصت مناسبی برای دلباختگان عرصه فیلمسازی شناخته می‌شود تا با استفاده از آن و صرف هزینه بسیار کمتری نسبت به مورد استفاده قرار دادن سایر تجهیزات سینمایی، مشغول ساخت فیلم خود شوند.
شنبه 1398/6/2 ساعت 13:21
ما به تصاویر زیادی نگاه می کنیم. بزرگ، کوچک، متحرک، ثابت، رنگی یا سیاه و سفید، اما همه این ها تصویر هستند. کتاب داستان گویی تصویری خلق ساختار تصویری فیلم، تولیدات تلویزیونی و رسانه دیجیتال نوشته بروس بلاک درباره چگونگی فهمیدن و کنترل کردن این تصاویر است. هر تصویری از یک داستان، تصاویر و گاهی صداها تشکیل شده که با یکدیگر استفاده می شوند. این سه عنصر معنای تصویر را منتقل می کنند. اگر تصویر یک تبلیغ است، بیننده باید به خرید محصول ترغیب شود، اگر تصویر یک بازی کامپیوتری است، داستان، تصاویر بصری و صدا می تواند ما را معتاد بازی کند.
شنبه 1398/6/2 ساعت 12:59
آیین نامه شورای هماهنگی تولید و اولویت‌های حمایتی سازمان سینمایی منتشر شد.
دوشنبه 1398/5/28 ساعت 20:22
برخی از كشمكش‌­های مهم اصولاً فیزیكی­‌اند، مثل دعوای تن‌به‌تن یا تیراندازی­‌ها در آثار وسترن. كشمكش‌­های دیگری سراغ داریم كه تقریباً به‌­طور كامل روانی هستند، مانند آن‌­چه كه اغلب در آثار فدریكو فلینی یا اینگمار برگمان شاهدیم. البته در خیلی از فیلم‌ها، كشمكش‌­ها هم ابعاد فیزیكی­ دارند و هم روانی و اغلب خودِ آن­‌ها مشخص می‌­كنند كه چه زمانی یكی متوقف شده و دیگری آغاز می­‌شود. شاید راه ساده‌تر و بامعنا­تر برای دسته‌­بندی كشمكش‌های مهم و اساسی آن باشد كه تحت عنوان كلی كشمكش‌­های بیرونی و درونی از آن‌­ها یاد كنیم.
شنبه 1398/5/27 ساعت 14:22
نگاهی به رویدادهای سینمای جهان؛ پیتر فوندا، ایزابل هوپر، لودی لین و...
شنبه 1398/5/27 ساعت 14:17
هرکجا که می رویم، با تصاویر برخورد می کنیم. به تصاویر کتاب ها، مجالت و موزه ها می نگریم. تصاویر متحرکی در فیلم ها، در تلویزیون و کنسرت ها و نمایش ها می بینیم و بازی های ویدیویی می کنیم و در اینترنت می گردیم.
پنج شنبه 1398/5/24 ساعت 21:37
هرکجا که می رویم، با تصاویر برخورد می کنیم. به تصاویر کتاب ها، مجالت و موزه ها می نگریم. تصاویر متحرکی در فیلم ها، در تلویزیون و کنسرت ها و نمایش ها می بینیم و بازی های ویدیویی می کنیم و در اینترنت می گردیم.
دوشنبه 1398/5/21 ساعت 17:50
وحید گلستان، فیلمساز و مدرس دانشگاه به عنوان دبیر چهل و نهمین جشنواره بین الملل فیلم رشد معرفی شد.
جمعه 1398/5/18 ساعت 16:12
هرکجا که می رویم، با تصاویر برخورد می کنیم. به تصاویر کتاب ها، مجلات و موزه ها می نگریم. تصاویر متحرکی در فیلم ها، در تلویزیون و کنسرت ها و نمایش ها می بینیم و بازی های ویدیویی می کنیم و در اینترنت می گردیم.
شنبه 1398/5/12 ساعت 9:59