زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

بازار فیلم برلین ۲۰۱۹
جمعه 1397/8/11 ساعت 10:52
گروه پخش بین المللی فیلم سینه پورت در بازار فیلم اروپا برلین شرکت خواهد کرد
راهیابی فیلم کوتاه سنگ ساز به جشنواره فیلم مستر ایتالیا
شنبه 1397/7/28 ساعت 17:46
راهیابی فیلم کوتاه سنگ ساز به جشنواره فیلم مستر ایتالیا جشنواره فیلم مستر در سه بخش فیلم های کوتاه زیر 15 دقیقه، فیلم های کوتاه زیر 2 دقیقه و فیلم های کودک است. این جشنواره هرساله در ماه نوامبر در شهر ونیز برگزار می گردد. 21مین دوره این جشنواره در تاریخ 15 تا 17 نوامبر برگزار می گردد. "سنگ ساز" اولین اثر علی نوائیان است. این فیلم روایت مردی است که به علت بیماری کلیوی مجبور به خرید کلیه است اما به دلیل شرایط بد اقتصادی مجبور به فروش دخترش می شود... این فیلم در ماه نوامبر در جشنواره فیلم کوتاه ازمیر نیز نمایش داده خواهد شد. پخش این فیلم برای جشنواره، به عهده گروه درچه سینما بوده است.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم تیرانا
دوشنبه 1397/7/23 ساعت 19:53
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه تیرانا جشنواره تیرانا معتبرترین جشنواره فیلم کشور آلبانی و یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی در بالکان است که هر ساله در ماه نوامبر در تیرانا پایتخت این کشور برگزار می شود. این جشنواره انواع فیلم داستانی، مستند، انیمیشن، تجربی و ویدئوآرت را پذیرش می کند. 16مین دوره این جشنواره در تاریخ 2 تا 9 نوامبر برگزار می گردد. جشنواره Tirana از جشنواره های مورد تأئید آکادمی اسکار است و فیلم های برگزیده خود را به آکادمی معرفی می کند. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی مستند "دانشکده دختران" به جشنواره فیلم های 180 ثانیه ای برلین
شنبه 1397/7/22 ساعت 12:19
راهیابی مستند "دانشکده دختران" به جشنواره فیلم های 180 ثانیه ای برلین این جشنواره مختص فیلم های خیلی کوتاه با حداکثر زمان 180 ثانیه است که برای اولین سال در تاریخ 16 تا 18 نوامبر در شهر برلین برگزار می گردد. مستند "دانشکده دختران" ساخته حسن علیزاده، یک مستند تجربی کوتاه است که وضعیت تحصیل دختران در دانشگاههای ایران را به تصویر می کشد. در این فیلم دانشجویان بصورت بی کلام وضعیت تحصیلی خود در دانشگاه را نشان می دهند. این مستند پیش از این نیز در جشنواره های فیلم کوتاه تالموسینگ آلمان و جشنواره فیلم های خیلی کوتاه آمریکا به نمایش درآمده است. گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم نیلوفر به جشنواره فیلم های 180 ثانیه ای برلین
شنبه 1397/7/22 ساعت 12:18
راهیابی فیلم نیلوفر به جشنواره فیلم های 180ثانیه ای برلین این جشنواره مختص فیلم های خیلی کوتاه با حداکثر زمان 180 ثانیه است که برای اولین سال در تاریخ 16 تا 18 نوامبر در شهر برلین برگزار می گردد. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این جشنواره نیز در جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای در بوستون اکران خواهد شد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه ازمیر
شنبه 1397/7/15 ساعت 18:43
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه ازمیر جشنواره فیلم کوتاه ازمیر، یکی از مهمترین جشنواره های فیلم کشور ترکیه است. این جشنواره انواع فیلم مستند، داستانی، انیمیشن و تجربی را پذیرش می کند. نوزدهمین دوره این جشنواره از تاریخ 30 امتبر تا 4 نوامبر در شهر ازمیر برگزار می گردد. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب جایزه بهترین انیمیشن از جشنواره فیلم جوانان مراکش
سه شنبه 1397/7/10 ساعت 13:54
کسب جایزه بهترین انیمیشن برای اثر "نگاه" از جشنواره فیلم جوانان مراکش جشنواره فیلم جوانان مراکش برای اولین سال در سپتامبر 2018 در شهر رباط کشور مراکش برگزار گردید. در این جشنواره فیلم "نگاه" برنده بهترین انیمیشن جشنواره گردید. نگاه" اثر فیلمساز نوجوان ایرانی شایان نقیبی است" که در بهار 97 تولید شده است. این انیمیشن نمایش تلاش پيرمردي است براي برهم زدن سكوت همسرش كه به دليل بي توجهي همسرش به دوربين خيره مانده و حركتي نمي كند... انیمیشن نگاه پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: Bjts South Sorea Festival Art For Peace Festival MikroFAF Awards Fastminds International Festival گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت مشاوره و پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم سینمایی "بچه ای با جوراب های قرمز" به جشنواره Mama Afrika کنیا
شنبه 1397/7/8 ساعت 22:37
راهیابی فیلم سینمایی "بچه ای با جوراب های قرمز" به جشنواره Mama Afrika کنیا جشنواره Mama Afrika چهارمین سال است که در ماه سپتامبر در کشور کنیا برگزار میگرد. موضوع امسال این جشنواره "زنان افسانه ای" می باشد. انواع فیلم مستند، داستانی و انیمیشن می توانند در این جشنواره ثبت نام شوند. بچه ای با جوراب های قرمز اثری از خداد جلالی است. در خلاصه این فیلم آمده است: در جنوب تهران در میان کوره های آجری، گروهی از پناهندگان افغان زندگی می کنند که به صورت غیر قانونی به ایران آمده و بدون اجازه کار می کنند. بهارناز که یکی از این مهاجران است، تصمیم می گیرد نوزاد دختر تازه به دنیا آمده اش را به افغانستان برگرداند، اما هیچکس راضی به رفتن او نیست. او در نهایت تصمیم به رفتن می گیرد و باید از منطقه فرار کند تا فرزندش را نجات دهد. این فیلم پیش از این نیز در جشنواره مدیترانه ای کن، جشنواره فیلم حیدرآباد، جشنواره جیپور و جشنواره کالیفرنیا حضور داشته است. گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب دو جایزه از جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو برای فیلم "فصل شکار"
شنبه 1397/7/7 ساعت 13:24
کسب دو جایزه از جشنواره فیلم های ایرانی سانفرانسیسکو برای فیلم "فصل شکار" یازدهمین دوره ی جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو در تاریخ 22 و 23 سپتامبر برگزار گردید. فیلم سینمایی "فصل شکار" برنده دو جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین بازیگر نقش اول مرد در این جشنواره شد. محیا دهقانی برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و مهران احمدی برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد گردید. فیلم سینمایی فصل شکار دومین اثر بلند داریوش یاری و به تهیه کنندگی علیرضا ابوالقاسمی نژاد است که در بهار سال 97 تولید شده است. این فیلم روایت زندگی رعناست. رعنا نوازنده ساز قانون در شرف برگزاری کنسرتی در اروپاست. او باخبر میشود دخترش برای نجات پدرش به زادگاه رعنا رفته است. جایی که رعنا شانزده سال پیش درست در سن دخترش از آنجا فرار کرده است. رعنا کنسرت را رها می کند و به دنبال دخترش به زادگاهش می اید و ... گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم نیلوفر به جشنواره فیلم های خیلی کوتاه
چهار شنبه 1397/7/4 ساعت 12:39
راهیابی فیلم نیلوفر به جشنواره فیلم های خیلی کوتاه آمریکا جشنواره فیلم های خیلی کوتاه مختص فیلم های زیر 100 ثانیه در انواع متفاوت ژانری است. دوازدهمین دوره این جشنواره در تاریخ 27 اکتبر 2018 در بوستون برگزار میگردد. این رویداد سینمایی غیررقابتی و با هدف کشف دنیای دیگر مردم سراسر دنیا برگزار می گردد. این جشنواره در سال 2015 با همکاری جشنواره 100 ثانیه ای ایران و جشنواره 60 ثانیه ای پاکستان برگزار گردید. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.