زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

حضور 6 فیلم از ایران در جشنواره International Open Film Festival (IOFF)
سه شنبه 1397/9/27 ساعت 16:3
حضور 6 فیلم از ایران در جشنواره International Open Film Festival (IOFF) جشنواره Open فیلم و فیلمنامه های متفاوت را در 30 بخش پذیرش میکند. این جشنواره در تارخ 28 تا 31 دسامبر در نیویورک برگزار میگردد. امسال 6 فیلم از ایران در بخش های متفاوت این جشنواره حضور دارند که اسامی آنها به شرح زیر است: "ستاره ها" ساخته مریم عبدلی در بخش فیلم کودک. آقای Aساخته سیامک احمدی در بخش انیمیشن کوتاه طبیعت" ساخته هادی مصطفایی در بخش موزیک ویدئو. "مردی که فسیل شد" ساخته حامد سعادت در بخش مستند بلند "تمشک" ساخته سامان سالور در بخش بلند داستانی "چله" ساخته داوود خیلم در بخش کوتاه داستانی مسئولیت پخش بین المللی این فیلمها به عهده گروه دریچه سینما است.
کسب جایزه بشردوستی جشنواره آوالونیا برای فیلم نیلوفر
چهار شنبه 1397/9/21 ساعت 12:16
کسب جایزه بشردوستی جشنواره آوالونیا برای فیلم نیلوفر جشنواره آوالونیا در تاریخ 7 دسامبر 2018 در کینگستون جنوبی آمریکا برگزار گردید. فیلم 60 ثانیه ای نیلوفر موفق به کسب جایزه بشردوستی از این جشنواره شد. لازم به ذکر است جشنواره Avalonia یکی از 100 جشنواره برتر انتخابی از سوی کاربران فیلمساز سایت Filmfreeway است. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. این اثر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: _ فیلم های 100 ثانیه ای بوستون _ فیلم های 180 ثانیه ای برلین _ جشنواره فیلم ESMoA آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب هفت جایزه از جشنوازه WRPN.TV Global Webisode Competition آمریکا
چهار شنبه 1397/9/21 ساعت 12:3
کسب هفت جایزه از جشنوازه WRPN.TV Global Webisode Competition آمریکا این جشنواره مختص فیلم های کوتاه با ژانرهای مختلف است و فیلم های انتخابی در بخش های مختلف باهم رقابت میکنند. در جشنواره امسال فیلمهای زیر از ایران نشان های مختلف شایستگی این جشنواره در بخش های متفاوت بوده اند: - "یک روز بعد" ساخته احسان همتی - مستند "مردی که فسیل شد" ساخته حامد سعادت - "اتاقی از مخمل قرمز" ساخته کامران دشتی - "مهرآباد جنوبی" ساخته امین اشرفی - "مریم" ساخته محمدرضا رضایی - مستند "موسی فرزند امامزاده" ساخته رضا گودرزی - فضیلت بسم الله" ساخته حسین ملکشاه https://wstl1.com/Pages/WSTLFall2018WINNERS.html گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این آثار را به عهده دارند.
راهیابی موزیک ویدئو "طبیعت" به جشنواره صلح آسیا
چهار شنبه 1397/9/21 ساعت 11:11
راهیابی موزیک ویدئو "طبیعت" به جشنواره صلح آسیا جشنواره صلح آسیا با هدف گسترش صلح در جهان، برای دومین سال متوالی در تاریخ 11 تا 13 دسامبر در شهر اسلام آباد پاکستان برگزار میگردد. این جشنواره انواع مختلف فیلم کوتاه را پذیرش میکند. موزیک ویدئو طبیعت اولین اثر فیلمساز جوان هادی مصطفایی است. در خلاصه این اثر آمده است: نقاش آشفته و پریشان از دنیای بیرون پنجره رو به جهان بیرون می بندد. و در خلوت هنرمندانه اش داستانی را نقل می کند، داستان انسان و طبیعت و آثار زیانبار انسان بر طبیعت. نقل می کند صفحه به صفحه، قلم به قلم. درنگ می کند. او هم یک انسان است و می داند که جدا از جرگه نبوده. می داند که خو های نابودگر در اعماق وجودش پرسه می زنند. دیگر او یک راوی نیست اونماد انسان است و آثارش نماد طبیعت. "طبیعت" پیش از این در 16 جشنواره زیر حضور داشته، در بخش های مختلف کاندیدا شده و جوایز متفاوتی را اخذ نموده است: • Ayuryog film Festival • San Mauro film festival • Cefalù Film Festival • NOVA film festival • Ecozine film frstival • Grecanica International 7-Film Festival • Smaragdni Eco Film Festival • Pakistan International Film Festival • International Ecological Film Festival • Slum Film Festival • El Paso IMPACTFest film festival • FIIN • African Smartphone International Film Festival • 12Month Film Festival • Mobil Film Festival • SDG in action Film Festival پخش بین المللی این اثر بر عهده گروه دریچه سینما بوده است.
راهیابی 6 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن
شنبه 1397/9/18 ساعت 14:1
راهیابی 6 فیلم از ایران به جشنواره فصلی The Lift-Off Sessions لندن جشنواره Lift-Off لندن برای هشتمین دور متوالی در تاریخ 6 تا 13 ژانویه در لندن برگزار میگردد. شبکه جهانی جشنواره فیلم Lift-Off ،در شهرهای مختلف جهان مانند لندن، سیدنی، منچشتر، ملبورن، آمستردام، برلین، تورنتو ، توکیو، پاریس و نیویورک برگزار می گردد. جشنواره Lift-Off لندن بصورت ماهیانه و آنلاین برگزار می گردد. برگزیدگان جشنواره در اکران عمومی معرفی می شوند. فیلم های زیر از ایران در این جشنواره حضور خواهد داشت: فیلم کوتاه "هیچ" اثر سعید زارع سهیلی. در خلاصه این فیلم آمده است: ما به دنبال هیچ می گردیم. _ فیلم کوتاه "هپروت" اثر علی هاشمی نیا روایت زن و مردی است که در یک کافه نشسته اند، مرد میگوید، من یکی رو میبینم که بقیه نمیبینن! _ فیلم کوتاه "انبساط ابدی" اثر کامران دشتی. در خلاصه این داستان آمده است: دو احتمال وجود دارد: یا ما در این جهان تنها هستیم یا اینکه تنها نیستیم. که هر دو حالت به یک اندازه ترسناک و مبهم است. آرتور سی.کلارک _ فیلم کوتاه "ماغ" اثر سعید رفیعی، که داستان زن و مردی افغان است که خود را خواهر وبرادر معرفی کرده اند. _ فیلم کوتاه "دایره مرگ" اثر مهنوش شیخی روایت زنی تنهاست که تصمیمی برای خودکشی دارد در این میان شک و تردید با اینه ای از درونش او را فرا می گیرد. _ انیمیشن "دزد" اثر پیمان محسن زاده، روایت دزدی است که همراه با پول هایش وسط دریا گیر می افتد ودر نهایت مجبور میشود برای نجات خود پولها را آتش بزند. مسئولیت پخش بین المللی این فیلمها به عهده گروه دریچه سینما است.
راهیابی فیلم کوتاه "سبز کبود" به جشنواره Solidiando ایتالیا
چهار شنبه 1397/9/14 ساعت 15:37
راهیابی فیلم کوتاه "سبز کبود" به جشنواره Solidiando ایتالیا جشنواره Solidando برای سومین سال متوالی در تاریخ 7 تا 9 دسامبر در جزیره ساردینیا کشور ایتالیا برگزار می گردد. این جشنواره مختص فیلمهای با موضوعات اجتماعی مانند حقوق بشر، همبستگی، مشارکت، توسعه پایدار، مسائل مربوط به جهان سوم و ... است. انواع فیلم هام مستند، داستانی و انیمیشن می توانند در این رویداد مسابقه ای شرکت کنند. "سبز کبود" اولین اثر خانم فروزان جلالی به نویسندگی بابک صدیقیان است. در خلاصه این فیلم آمده است: سبزی چشمانت به شعر می کشاندم...ترانه ای که نخواهم سرود من هرگز این فیلم همچنان پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: _ جشنواره فيلم مديترانه ى ايتاليا 2018 _ جشنواره ژانر سلبريشن توكيو 2018 ژاپن؛ كانديد بهترين فيلم و كانديد بهترين تدوين - جشنواره تاپ ايندى در ماه آگوست 2018؛ كانديد بهترين فيلم، كانديد بهترين كارگردانى، كانديد بهترين فيلمبردارى، كانديد بهترين فيلمنامه، كانديد بهترين صدا -برنده جايزه بهترين بازيگر زن -جشنواره MPAC هوستون آمريكا اكتبر ٢٠١٨؛ برنده جايزه بهترين كارگردان فیلم اولی _ جشنواره بين المللى فيلم كوتاه تهران نوامبر 2018 _ جشنواره ليفت ايندياى هند دسامبر ٢٠١٨ گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلمنامه "من و سایه ها" به جشنواره hollywood CASTING AND FILM آمریکا
سه شنبه 1397/9/13 ساعت 22:30
راهیابی فیلمنامه "من و سایه ها" به جشنواره hollywood CASTING AND FILM آمریکا این رویداد مسابقه ای برای اولین سال در تاریخ 4 ژانویه 2019 در لس انجلس برگزار می گردد. هدف این جشنواره ایجاد پلی بین فیلمنامه های نوشته شده و فیلمسازان و عوامل تهیه فیلم است. "من و سایه ها" اثر مشترک بیژن موسوی کاشانی و سوسن موسوی کاشانی است. این فیلمنامه داستان زندگی هاتف فیلمساز جوانی است که مشکلات زیادی دارد, سه سال پیش نامزدش سارا خودکشی میکند و علت به باور دیگران خیانت هاتف است. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
حضور 18 فیلم از ایران به بخش پانارومای خاورمیانه و شمال آفریقا جشنواره مدیترانه ای کن
سه شنبه 1397/9/13 ساعت 19:40
حضور 18 فیلم از ایران به بخش پانارومای خاورمیانه و شمال آفریقا جشنواره مدیترانه ای کن جشنواره مدیترانه ای کن از تاریخ 25 تا 30 نوامبر برگزار گردید. لیست فیلم های راهیافته به بخش خاورمیانه و شمال آفریقا به شرح زیر است: نابودگران به کارگردانی یاسر طالبی از ایران برنده بهترین فیلم سینمایی فلسطین برجسته به کارگردانی کارول منصور از لبنان برنده بهترین مستند طلوع رویاهای من به کارگردانی زینب تامورت از مراکش برنده بهترین فیلم کوتاه لباس رنگی به کارگردانی مصطفی ایحاب از مصر بلوز هندی به کارگردانی جواد شریف از پاکستان زندگی شاهزاده به کارگردانی قیصل حلیمی از مراکش مه به کارگردانی علی شوروزی از ایران مسئله مهین، مشکل ملیحه به کارگردانی حسین تبریزی از ایران ضارب به کارگردانی جان البلوشی از بحرین صفر تا پدیوم به کارگردانی مهیار آخونسابق از ایران سگان به کارگردانی هستی واله از ایران جاسمینه به کارگردانی تروز الا الشهناوی از سوریه الی به کارگردانی فیصل بن از مراکش نوای دست ها به کارگردانی حمزه زارعی از ایران فضیلت بسم الله به کارگردانی حسین ملکشاه از ایران پسرم مرده به کارگردانی سالار نسبی طهرانی از ایران قهرمان من به کارگردانی نیسان هیت از مصر سلام مردم به کارگردانی سابرینا گی از الجزیره پرده توری به کارگردانی آرش محمودی از ایران موقعیت ساعت دوازده به کارگردانی محمدرضا ستاره شناس از ایران ماغ به کارگردانی سعید رفیعی از ایران قدم های آخر به کارگردانی پوریا مرشدی از ایران پایان نزدیک است به کارگردانی امیرعلی مکرمی نژاد از ایران 21کیلوگرم به کارگردانی رحیم طوفان از ایران آرپاچای، نغمه جدایی به کارگردانی علی ابدالی محصول مشترک آذربایجان و ایران این خون من نیست به کارگردانی احمد شینعلینژاد از ایران ولی به کارگردانی تینا آخوندتبار از ایران جایزه بهترین کارگردانی فیلم بلند: علی ابدالی برای فیلم آرپاچای، نغمه جدایی محصول مشترک آذربایجان و ایران جایزه بهترین کارگردانی فیلم کوتاه: تینا آخوندتبار برای فیلم ولی از ایران جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم بلند: شاهین طوفان برای فیلم 21کیلوگرم از ایران جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم کوتاه: محمدرضا پرچ برای فیلم ایستگاه اتوبوس از ایران جایزه بهترین صدابرداری: حسین بشاش برای فیلم تولد از ایران جایزه بهترین فیلمنامه کوتاه: علی حسین زاده برای فیلم تولد از ایران
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره آوالونیا آمریکا
دوشنبه 1397/9/12 ساعت 12:58
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره آوالونیا آمریکا سومین دوره جشنواره فیلم کوتاه آوالونیا در تاریخ 7 دسامبر 2018 در کینگستون جنوبی آمریکا برگزار می گردد. این جشنواره یکی از 100 جشنواره برتر انتخابی از سوی کاربران فیلمساز سایت Filmfreeway است. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: _ فیلم های 100 ثانیه ای بوستون _ فیلم های 180 ثانیه ای برلین _ جشنواره فیلم ESMoA آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب عنوان بهترین فیلم از نگاه داوران برای فیلم نیلوفر
دوشنبه 1397/9/12 ساعت 10:21
کسب عنوان بهترین فیلم از نگاه داوران برای فیلم نیلوفر در جشنواره ESMoA آمریکا جشنواره ESMoA برای دومین سال متوالی در تاریخ 1 دسامبر در ایالت کالیفرنیا برگزار گردید. فیلم "نیلوفر" اثر منصور میرشکاری موفق به کسب عنوان بهترین فیلم از نگاه داوران این جشنواره گردید. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این جشنواره نیز در جشنواره های فیلم های 100 ثانیه ای بوستون و فیلم های 180 ثانیه ای برلین اکران شده است. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.