زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟
ما به تصاویر زیادی نگاه می کنیم. بزرگ، کوچک، متحرک، ثابت، رنگی یا سیاه و سفید، اما همه این ها تصویر هستند. کتاب داستان گویی تصویری خلق ساختار تصویری فیلم، تولیدات تلویزیونی و رسانه دیجیتال نوشته بروس بلاک درباره چگونگی فهمیدن و کنترل کردن این تصاویر است. هر تصویری از یک داستان، تصاویر و گاهی صداها تشکیل شده که با یکدیگر استفاده می شوند. این سه عنصر معنای تصویر را منتقل می کنند. اگر تصویر یک تبلیغ است، بیننده باید به خرید محصول ترغیب شود، اگر تصویر یک بازی کامپیوتری است، داستان، تصاویر بصری و صدا می تواند ما را معتاد بازی کند.
شنبه 1398/6/2 ساعت 12:59
آیین نامه شورای هماهنگی تولید و اولویت‌های حمایتی سازمان سینمایی منتشر شد.
دوشنبه 1398/5/28 ساعت 20:22
برخی از كشمكش‌­های مهم اصولاً فیزیكی­‌اند، مثل دعوای تن‌به‌تن یا تیراندازی­‌ها در آثار وسترن. كشمكش‌­های دیگری سراغ داریم كه تقریباً به‌­طور كامل روانی هستند، مانند آن‌­چه كه اغلب در آثار فدریكو فلینی یا اینگمار برگمان شاهدیم. البته در خیلی از فیلم‌ها، كشمكش‌­ها هم ابعاد فیزیكی­ دارند و هم روانی و اغلب خودِ آن­‌ها مشخص می‌­كنند كه چه زمانی یكی متوقف شده و دیگری آغاز می­‌شود. شاید راه ساده‌تر و بامعنا­تر برای دسته‌­بندی كشمكش‌های مهم و اساسی آن باشد كه تحت عنوان كلی كشمكش‌­های بیرونی و درونی از آن‌­ها یاد كنیم.
شنبه 1398/5/27 ساعت 14:22
نگاهی به رویدادهای سینمای جهان؛ پیتر فوندا، ایزابل هوپر، لودی لین و...
شنبه 1398/5/27 ساعت 14:17
هرکجا که می رویم، با تصاویر برخورد می کنیم. به تصاویر کتاب ها، مجالت و موزه ها می نگریم. تصاویر متحرکی در فیلم ها، در تلویزیون و کنسرت ها و نمایش ها می بینیم و بازی های ویدیویی می کنیم و در اینترنت می گردیم.
پنج شنبه 1398/5/24 ساعت 21:37
هرکجا که می رویم، با تصاویر برخورد می کنیم. به تصاویر کتاب ها، مجالت و موزه ها می نگریم. تصاویر متحرکی در فیلم ها، در تلویزیون و کنسرت ها و نمایش ها می بینیم و بازی های ویدیویی می کنیم و در اینترنت می گردیم.
دوشنبه 1398/5/21 ساعت 17:50
وحید گلستان، فیلمساز و مدرس دانشگاه به عنوان دبیر چهل و نهمین جشنواره بین الملل فیلم رشد معرفی شد.
جمعه 1398/5/18 ساعت 16:12
هرکجا که می رویم، با تصاویر برخورد می کنیم. به تصاویر کتاب ها، مجلات و موزه ها می نگریم. تصاویر متحرکی در فیلم ها، در تلویزیون و کنسرت ها و نمایش ها می بینیم و بازی های ویدیویی می کنیم و در اینترنت می گردیم.
شنبه 1398/5/12 ساعت 9:59
در عصر حاضر به دلیل تنوع بالای دوربین های فیلمبرداری در سطح جهان انتخاب این وسیله برای فیلم سازان و عکاسان بسیار سخت شده است.
شنبه 1398/5/12 ساعت 9:43
vimeo یکی از سایت‌های برتر به اشتراک‌گذاری ویدئو است که کاربران در آن می‌توانند ویدیوی مورد نظر خود را برای ارسال به جشنواره های بین المللی آپلود و به اشتراک بگذارند و همچنین به تماشای ویدئوهای موجود در این سایت بپردازند.
دوشنبه 1398/5/7 ساعت 16:36