زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

راهیابی هفت فیلم از ایران به جشنواره WRPN.TV Global Webisode Competition آمریکا
دوشنبه 1397/6/26 ساعت 15:45
راهیابی هفت فیلم از ایران به جشنواره WRPN.TV Global Webisode Competition آمریکا جشنواره WRPN.TV برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 15 دسامبر برگزار میگردد. این جشنواره مختص فیلم های کوتاه با ژانرهای مختلف است و فیلم های انتخابی در بخش های مختلف باهم رقابت میکنند. در جشنواره امسال فیلمهای زیر از ایران حضور دارند - "مهرآباد جنوبی" ساخته امین اشرفی - "مریم" ساخته محمدرضا رضایی - مستند "موسی فرزند امامزاده" ساخته رضا گودرزی - فضیلت بسم الله" ساخته حسین ملکشاه - "یک روز بعد" ساخته احسان همتی - "اتاقی از مخمل قرمز" ساخته کامران دشتی - مستند "مردی که فسیل شد" ساخته حامد سعادت گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این آثار را به عهده دارند.
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره بین المللی سلیمانیه عراق
دوشنبه 1397/6/19 ساعت 14:32
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره بین المللی سلیمانیه عراق جشنواره سلیمانیه سومین سال است که در ماه اکتبر در شهر سلیمانیه عراق برگزار می گردد. فیلم های ثبت نامی در این جشنواره در دو بخش بین الملل و سینمای کرد حضور دارند. فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد روایتگرزندگی ملحیه دختری است که قربانی تعصبات کور خانواده است و در آستانه ازدواج ناخواسته با پسر عموی خود طبق سنت خانواده قرار دارد، در همان زمان مخفیانه در نقش مهین دختری که قربانی عدم آگاهی خانواده است در فیلمی بازی می کند که با برخورد شدید خانواده خود روبرو شده که او را وارد مسیری متفاوت می کند. "مسئله مهین، مشکل ملیحه" پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: جشنواره فیلم گالوی ایرلند جشنواره فیلم حیدر آباد هندوستان جشنواره فیلم بلند طرابلس لبنان جشنواره فیلم هنگ کنگ جشنواره مسلمانان کازان روسیه گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم "ستاره ها" به جشنواره فیلم کودک CINEKID
شنبه 1397/6/18 ساعت 20:48
راهیابی فیلم "ستاره ها" به جشنواره فیلم کودک CINEKID جشنواره Cinekid بزرگترین جشنواره در حوزه فیلم کودکان است که هرساله در فصل پاییز در آمستردام برگزار می گردد. 32مین دوره این جشنواره از تاریخ 17 تا 26 اکتبر برگزار خواهد شد این جشنواره هرساله فیلم های با ژانرها و گونه های مختلف را پذیرش میکند و در کنار بخش های متنوعی که تدارک دیده، کودکان بسیار زیادی می توانند آثار برگزیده را تماشا کنند. ستاره ها ششمین اثر خانم عبدلی است و پیش از این نیز در جشنواره های فیلم کودک بنگلادش، فیلم کودک سانفرانسیسکو، جشنواره فیلم کودک هندوستان و نیز جشنواره فیلم کوتاه Marin County آمریکا حضور داشته است. این فیلم روایتگر زندگی دختربچه ای است که در خیابان گل می فروشد و با دختربچه دیگری که هر روز او را هنگام رفتن به مدرسه می بیند آشنا می شود. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی مستند "سلوک" به جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو
دوشنبه 1397/5/22 ساعت 17:8
راهیابی مستند "سلوک" به جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو یازدهمین جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو در تاریخ 22 و 23 سپتامبر 2018 برگزار می گردد. برای جشنواره امسال فیلمسازان زیادی از کشورهای مختلف ثبت نام کرده اند. "سلوک" اولین اثر مستند عباس پیرزاده است که در آن نگاهی گذرا به تاریخچه پیدایش و فلسفه وجودی ورزش روزخانه در ایران را می بینیم. این فیلم سعی دارد در کمترین زمان و با نگاهی تازه ، معجزترین اطلاعات را از زبان اهالی گود زورخانه ، برای علاقمندان به این ورزش در اختیار قرار دهد. روایت این فیلم براساس واقعیت است. گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم سینمایی "فصل شکار" به جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو
دوشنبه 1397/5/22 ساعت 16:56
راهیابی فیلم سینمایی "فصل شکار" به جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو یازدهمین جشنواره فیلم های ایرانی سان فرانسیسکو در تاریخ 22 و 23 سپتامبر 2018 برگزار می گردد. برای جشنواره امسال فیلمسازان زیادی از کشورهای مختلف ثبت نام کرده اند. فیلم فصل شکار دومین اثر بلند داریوش یاری و به تهیه کنندگی علیرضا ابوالقاسمی نژاد است که در بهار سال 97 تولید شده است. این فیلم روایت زندگی رعناست. رعنا نوازنده ساز قانون در شرف برگزاری کنسرتی در اروپاست. او باخبر میشود دخترش برای نجات پدرش به زادگاه رعنا رفته است. جایی که رعنا شانزده سال پیش درست در سن دخترش از آنجا فرار کرده است. رعنا کنسرت را رها میکند و بدنبال دخترش به زادگاهش می اید و ..... گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیبای فیلم وادی موران به جشنواره‌ی جشنواره فیلم کانال پاناما
جمعه 1397/5/19 ساعت 0:37
فیلم وادی موران اثرعیسی بابایی به جشنواره فیلم کانال پاناما راه یافت.
راهیابی فیلم "آرپاچای، نغمه ی جدایی" به جشنواره کازان روسیه
جمعه 1397/5/19 ساعت 0:9
راهیابی فیلم "آرپاچای، نغمه ی جدایی" به جشنواره بین المللی مسلمانان کازان روسیه جشنواره کازان از سال 2005 هرساله در شهر کازان برگزار می شود. 12مین دوره این جشنواره از تاریخ 5 تا11 سپتامبردر این شهر برگزار خواهد شد. فیلم "آرپاچای، نغمه ی جدایی" به کارگردانی علی ابدالی، در بخش جانبی الگوهای فرش ایرانی به نمایش گذاشته خواهد شد. در خلاصه این فیلم که محصول مشترک کشورهای ایران و آذربایجان است، آمده است: در مرز ایران و آذربایجان که مردم دو سوی مرز به یک زبان حرف میزنند و دارای فرهنگ مشترکی هستند سرباز آذربایجانی عاشق دختری از عشایر مرزی ایران که در نوار مرزی چوپانی میکند میشود، اما امکان برقراری ارتباط و مراوده ی رو در رو وجود ندارد پس سرباز ایرانی که دوست سرباز آذربایجانی است و هردو باهم روی پل مرزی نگهبانی میدهند پیشنهاد میدهد نامه بنویسد ولی متوجه میشوند با اینکه به یک زبان حرف میزنند ولی خط الفبای این دو کشور باهم فرق میکند در این میان سرباز ایرانی نامه ها را ترجمه میکند و این باعث میشود آنها خط یکدیگر را بیاموزند ولی... گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره کازان روسیه
پنج شنبه 1397/5/18 ساعت 23:50
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره بین المللی مسلمانان کازان روسیه جشنواره کازان از سال 2005 هرساله در شهر کازان برگزار می شود. 12مین دوره این جشنواره از تاریخ 5 تا11 سپتامبر برگزار می گردد. فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد، در بخش جانبی الگوهای فرش ایرانی به نمایش گذاشته خواهد شد. این فیلم روایتگرزندگی ملحیه دختری است که قربانی تعصبات کور خانواده است و در آستانه ازدواج ناخواسته با پسر عموی خود طبق سنت خانواده قرار دارد، در همان زمان مخفیانه در نقش مهین دختری که قربانی عدم آگاهی خانواده است در فیلمی بازی می کند که با برخورد شدید خانواده خود روبرو شده که او را وارد مسیری متفاوت می کند. "مسئله مهین، مشکل ملیحه" پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: جشنواره فیلم گالوی ایرلند جشنواره فیلم حیدر آباد هندوستان جشنواره فیلم بلند طرابلس لبنان جشنواره فیلم هنگ کنگ گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب عنوان بهترین فیلم سینمایی برای فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" در جشنواره فیلم هنگ کنگ
شنبه 1397/5/14 ساعت 13:31
کسب عنوان بهترین فیلم سینمایی برای فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" در جشنواره فیلم هنگ کنگ جشنواره هنگ کنگ اولین سال است که در هنگ کنگ برگزار میشود. اولین دوره جشنواره هنگ کنگ در تاریخ 28 و 29 جولای برگزار شد. فیلم بلند "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد، برنده جایزه بهترین فیلم بتند از این جشنواره شد. این فیلم روایتگرزندگی ملحیه دختری است که قربانی تعصبات کور خانواده است و در آستانه ازدواج ناخواسته با پسر عموی خود طبق سنت خانواده قرار دارد، در همان زمان مخفیانه در نقش مهین دختری که قربانی عدم آگاهی خانواده است در فیلمی بازی می کند که با برخورد شدید خانواده خود روبرو شده که او را وارد مسیری متفاوت می کند. "مسئله مهین، مشکل ملیحه" پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: جشنواره فیلم گالوی ایرلند جشنواره فیلم حیدر آباد هندوستان جشنواره فیلم بلند طرابلس لبنان گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی انیمیشن "آوای خاموش شب" به جشنواره FIFAK تونس
پنج شنبه 1397/5/11 ساعت 17:49
راهیابی انیمیشن "آوای خاموش شب" به جشنواره FIFAK تونس جشنوارهFIFAK از مهمترین و قدیمی ترین جشنواره های آفریقا به شمار می رود. 33مین دوره این جشنواره از تاریخ 12 تا 18 آگوست در شهر کلیبیا، کشور تونس برگزار میشود. انیمیشن "آوای خاموش شب" اولین اثر مسعود افخمی است که درمیان 2730 فیلم ثبت نام شده برای این جشنواره، در لیست 50 فیلم برتر امسال این جشنواره حضور دارد. در خلاصه این اثر آمده است: پروانه ای عاشقانه دور شمعی می چرخد، با اختراع برق لامپ وارد شهرها می شود و جای شمع را می گیرد، پروانه به دنبال شمع شهرهای زیادی را جستجو می کند. گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.