زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟
پروژه سینمایی «سكوت خبری» ساخته وحید نعمتی این روزها در مراحل انتهایی تدوین قرار گرفته است؛ تولید این اثر در اواسط خرداد ماه سال جاری به اتمام می رسد.
شنبه 1398/3/5 ساعت 13:57
حبیب اسماعیلی معتقد است که نظام اکران باید به گونه‌ای باشد که همزمان چراغ سینماها روشن باشد و همه دفاتر پخش فیلم نیز فعالیت کنند.
شنبه 1398/3/5 ساعت 13:38
کارگردانی که ۶ سال پس از دریافت نخل طلا با فیلم تازه‌اش به جشنواره فیلم کن بازگشته است، این بار با اعتراض وسیع مخاطبان این رویداد روبه‌رو شد.
شنبه 1398/3/5 ساعت 13:35
هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن شب گذشته با معرفی برندگان به کار خود خاتمه داد که در این میان چهره‌هایی بودند که تصور می‌شد باید از کامیابان باشند اما این اتفاق برایشان رخ نداد.
شنبه 1398/3/5 ساعت 13:32
شب پیش هیات داوران بخش «نوعی نگاه» هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن، جایزه بزرگ این بخش رقابتی را به کریم آینوز کارگردان برزیلی دادند.
شنبه 1398/3/4 ساعت 10:41
هیچ فرمول واقعی در مورد سینمای كلاسیك وجود ندارد؛ سینمایی كه هیچ وقت از تماشایش خسته نمی­‌شویم. سینمای كلاسیك حس درست بودن فضاسازی و داستان را در ما ایجاد می‌­كند كه در زمانه‌ی خودش و هر بار كه فیلمی كلاسیك را تماشا می­‌كنیم؛ این حس وجود دارد. با گذشت زمان، توان چنین آثاری از بین نمی‌­رود یا كم نمی­‌شود بلكه عملاً رشد كرده و زیاد می­‌شود كه دلیلش را باید در نقش‌مایه‌­ها و درونمایه­‌هایی جستجو كرد كه مربوط به مكان یا فرهنگ خاصی نیستند و همه­‌گیر و جهانی‌­اند. البته چنین سخنی به این معنا نیست كه ما برای آثاری كه درونمایه­‌های جهانی و كلی ندارند؛ ارزشی قائل نیستیم. حتی اگر داستان فیلمی محدود به اقلیمی خاص و زمان به‌خصوصی باشد، چه بسا ممكن است به تجربه‌ی زندگی ما ربطی پیدا كند. با این حال به‌طور طبیعی، درونمایه­‌ای توجه ما را جلب می‌­كند كه نكته‌ی مهمی را برای ما بازگو كند. چنین فیلم‌­هایی برای ما الویت بیش‌­تری پیدا می‌­كنند تا آثاری كه فاقد چنین درونمایه­‌هایی هستند. به عبارت دیگر اگر فیلمی تلاش می‌­كند تا چیز مهمی را برای ما بازگو كند؛ موضوع و درونمایه‌­اش نباید كسل‌­كننده یا بدیهی باشد، بلكه توجه ما را جلب كرده یا ما را به تردید انداخته و باعث شود در آن كنكاش كنیم.
شنبه 1398/3/4 ساعت 10:39
رییس یازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران درباره زمان برگزاری و همچنین اعلام فراخوان این جشنواره گفت: این رویداد در نیمه دوم مردادماه برگزار خواهد شد و فراخوان آن اواخر خردادماه اعلام می‌شود که یکی از تفاوت آن با دوره‌های گذشته زمان هر یک آثار کوتاه، بلند و متوسط خواهد بود.
چهار شنبه 1398/3/1 ساعت 13:41
فروش فیلم‌ها بعد از گذشت دو هفته از شروع ماه مبارک رمضان مقداری افزایش پیدا کرده است اما مثل همیشه کمدی‌ها با اختلاف زیادی از دیگر آثار روی پرده، در صدر هستند.
چهار شنبه 1398/3/1 ساعت 13:39
کوئنتین تارانتینو ۲۵ سال پس از روزی که فیلم «داستان عامه‌پسند» خودش را در جشنواره کن به نمایش درآورد، با فیلم جدیدش «روزی روزگاری در هالیوود» به این جشنواره بازگشت.
چهار شنبه 1398/3/1 ساعت 13:35
در آخرین روزهای برگزاری جشنواره فیلم کن در فرانسه تعدادی از طرفداران آثار کوئنتین تارنتینو با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان دیدن آثار این فیلم ساز معروف شدند.
سه شنبه 1398/2/31 ساعت 18:7