زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟لطفا با کلیک روی تصویر راهنمای سایت را مطالعه فرمایید

اخبار

راهیابی فیلم "آرپاچای، نغمه ی جدایی" به جشنواره کازان روسیه
جمعه 1397/5/19 ساعت 0:9
راهیابی فیلم "آرپاچای، نغمه ی جدایی" به جشنواره بین المللی مسلمانان کازان روسیه جشنواره کازان از سال 2005 هرساله در شهر کازان برگزار می شود. 12مین دوره این جشنواره از تاریخ 5 تا11 سپتامبردر این شهر برگزار خواهد شد. فیلم "آرپاچای، نغمه ی جدایی" به کارگردانی علی ابدالی، در بخش جانبی الگوهای فرش ایرانی به نمایش گذاشته خواهد شد. در خلاصه این فیلم که محصول مشترک کشورهای ایران و آذربایجان است، آمده است: در مرز ایران و آذربایجان که مردم دو سوی مرز به یک زبان حرف میزنند و دارای فرهنگ مشترکی هستند سرباز آذربایجانی عاشق دختری از عشایر مرزی ایران که در نوار مرزی چوپانی میکند میشود، اما امکان برقراری ارتباط و مراوده ی رو در رو وجود ندارد پس سرباز ایرانی که دوست سرباز آذربایجانی است و هردو باهم روی پل مرزی نگهبانی میدهند پیشنهاد میدهد نامه بنویسد ولی متوجه میشوند با اینکه به یک زبان حرف میزنند ولی خط الفبای این دو کشور باهم فرق میکند در این میان سرباز ایرانی نامه ها را ترجمه میکند و این باعث میشود آنها خط یکدیگر را بیاموزند ولی... گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره کازان روسیه
پنج شنبه 1397/5/18 ساعت 23:50
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره بین المللی مسلمانان کازان روسیه جشنواره کازان از سال 2005 هرساله در شهر کازان برگزار می شود. 12مین دوره این جشنواره از تاریخ 5 تا11 سپتامبر برگزار می گردد. فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد، در بخش جانبی الگوهای فرش ایرانی به نمایش گذاشته خواهد شد. این فیلم روایتگرزندگی ملحیه دختری است که قربانی تعصبات کور خانواده است و در آستانه ازدواج ناخواسته با پسر عموی خود طبق سنت خانواده قرار دارد، در همان زمان مخفیانه در نقش مهین دختری که قربانی عدم آگاهی خانواده است در فیلمی بازی می کند که با برخورد شدید خانواده خود روبرو شده که او را وارد مسیری متفاوت می کند. "مسئله مهین، مشکل ملیحه" پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: جشنواره فیلم گالوی ایرلند جشنواره فیلم حیدر آباد هندوستان جشنواره فیلم بلند طرابلس لبنان جشنواره فیلم هنگ کنگ گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
کسب عنوان بهترین فیلم سینمایی برای فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" در جشنواره فیلم هنگ کنگ
شنبه 1397/5/14 ساعت 13:31
کسب عنوان بهترین فیلم سینمایی برای فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" در جشنواره فیلم هنگ کنگ جشنواره هنگ کنگ اولین سال است که در هنگ کنگ برگزار میشود. اولین دوره جشنواره هنگ کنگ در تاریخ 28 و 29 جولای برگزار شد. فیلم بلند "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد، برنده جایزه بهترین فیلم بتند از این جشنواره شد. این فیلم روایتگرزندگی ملحیه دختری است که قربانی تعصبات کور خانواده است و در آستانه ازدواج ناخواسته با پسر عموی خود طبق سنت خانواده قرار دارد، در همان زمان مخفیانه در نقش مهین دختری که قربانی عدم آگاهی خانواده است در فیلمی بازی می کند که با برخورد شدید خانواده خود روبرو شده که او را وارد مسیری متفاوت می کند. "مسئله مهین، مشکل ملیحه" پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: جشنواره فیلم گالوی ایرلند جشنواره فیلم حیدر آباد هندوستان جشنواره فیلم بلند طرابلس لبنان گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی انیمیشن "آوای خاموش شب" به جشنواره FIFAK تونس
پنج شنبه 1397/5/11 ساعت 17:49
راهیابی انیمیشن "آوای خاموش شب" به جشنواره FIFAK تونس جشنوارهFIFAK از مهمترین و قدیمی ترین جشنواره های آفریقا به شمار می رود. 33مین دوره این جشنواره از تاریخ 12 تا 18 آگوست در شهر کلیبیا، کشور تونس برگزار میشود. انیمیشن "آوای خاموش شب" اولین اثر مسعود افخمی است که درمیان 2730 فیلم ثبت نام شده برای این جشنواره، در لیست 50 فیلم برتر امسال این جشنواره حضور دارد. در خلاصه این اثر آمده است: پروانه ای عاشقانه دور شمعی می چرخد، با اختراع برق لامپ وارد شهرها می شود و جای شمع را می گیرد، پروانه به دنبال شمع شهرهای زیادی را جستجو می کند. گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی انیمیشن "نگاه" به جشنواره انیمیشن BJTS کره جنوبی
دوشنبه 1397/5/8 ساعت 19:54
راهیابی انیمیشن "نگاه" به جشنواره انیمیشن BJTS کره جنوبی جشنواره BJTS اولین سال است که در تاریخ 5 آگوست برگزار میگردد. استاپ موشن "نگاه" اولین اثر فیلمساز جوان شایان نقیبی است . این اثر تلاش پيرمردي براي برهم زدن سكوت همسرش را نشان میدهد كه به دليل بي توجهي همسرش به دوربين خيره مانده و حركتي نمي كند... گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم "باچی" به جشنواره Dytiatko اوکراین
شنبه 1397/5/6 ساعت 17:56
راهیابی فیلم "باچی" به جشنواره Dytiatko اوکراین جشنواره Dytiatko از جشنواره ها مهم کشور اوکراین است که دهمین دوره آن از تاریخ 5 تا 8 سپتامبر در شهر خاکوف برگزار می گردد. این جشنواره مختص فیلمها و برنامه های تلویزیونی است که برای مخاطبین کودک و نوجوان ساخته شده است. در خلاصه فیلم "باچی" به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد حیدری آمده است: تابستان که می شود بچه های روستا برای جمع آوری خرماهایی که بر اثر باد روی زمین ریخته می شوند به نخلستانها می روند. تا اینکه ناخدا از سفر برمیگردد و یک هلیکوپتر اسباب بازی را برای فروش به مغازه دار روستا می دهد و شرط می گذارد که یا با پول یا با 80 کیلو خرما هلیکوپتر را معاوضه می کند تا رقابت بچه های روستا بر سر جمع آوری خرماهای بیشتر و به دست آوردن هلیکوپتر به اوج خود برسد و هر یک از بچه ها به شیوه ای برای جمع آوری خرمای بیشتر تلاش می کند. گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیبای فیلم نگاه به جشنواره‌ی جشنواره فیلم شهر مکزیکو
دوشنبه 1397/5/1 ساعت 6:20
فیلم نگاه اثرشایان نقیبی به جشنواره فیلم شهر مکزیکو راه یافت.
بازار فیلم جشنواره ونیز ۲۰۱۸
سه شنبه 1397/4/26 ساعت 16:59
گروه پخش بین المللی فیلم سینه پورت در بازار فیلم ونیز شرکت خواهد کرد.
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره فیلم گالوی ایرلند
سه شنبه 1397/4/12 ساعت 13:15
راهیابی فیلم "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به جشنواره فیلم گالوی ایرلند جشنواره گالوی یکی از مهمترین و بزرگترین جشنواره های فیلم کشور ایرلند است که در بخش های انیمیشن و فیلم کوتاه از جشنواره های مورد تأیید آکادمی اسکار محسوب میشود و در این بخش ها به آکادمی فیلم معرفی می کند. 30مین دوره این جشنواره از تاریخ 10 تا 15 جولای در شهر گالوی برگزار می گردد. فیلم بلند "مسئله مهین، مشکل ملیحه" به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد، روایتگرزندگی ملحیه دختری است که قربانی تعصبات کور خانواده است و در آستانه ازدواج ناخواسته با پسر عموی خود طبق سنت خانواده قرار دارد، در همان زمان مخفیانه در نقش مهین دختری که قربانی عدم آگاهی خانواده است در فیلمی بازی می کند که با برخورد شدید خانواده خود روبرو شده که او را وارد مسیری متفاوت می کند. این فیلم سینمایی همچنین پیش از این در جشنواره های زیر به نمایش درآمده است: جشنواره فیلم حیدر آباد هندوستان جشنواره فیلم بلند طرابلس لبنان گروه پخش بین المللی دریجه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.
راهیبای فیلم افسانۀ عقاب دندان نقره ای به جشنواره‌ی جشنواره آکادامی فیلم و هنر جنوب
پنج شنبه 1397/3/24 ساعت 4:5
فیلم افسانۀ عقاب دندان نقره ای اثررسول سلیمیان به جشنواره آکادامی فیلم و هنر جنوب راه یافت.