زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟

اخبار

چگونه فیلم ببینیم؛ ساختارها و درون‌مایه‌ها
شنبه 1398/2/21 ساعت 11:37
فیلم‌­هایی كه بر روی سبك، بافت یا ساختار تأكید دارند، اغلب از نظر تجاری موفقیت چندانی ندارند چون تعداد زیادی از تماشاگران یا آمادگی­ تجربه­‌هایی از این دست را ندارند و یا با چنین دیدگاه‌­های سینمایی راحت نیستند. فیلم­‌هایی مثل یادگاری (۲۰۰۰) ساخته‌ی كریستوفر نولان، به اصطاح آثار راحت­‌الحلقومی نیستند كه بشود توی سالن سینما نشست یا روی لپ‌تاپ تماشای‌شان كرد.
فیلم سینمایی " خانه خفاش خاموش " در مرحله پیش تولید
پنج شنبه 1398/2/19 ساعت 12:20
رامتین سراج پور کارگردان فیلم بلند " خانه خفاش خاموش " در گفتگو با دریچه سینما عنوان کرد: این فیلم در ژانر تخیلی ترسناک و به مدت حدودا 140 دقیقه ساخته می شود؛ در این زمان نیز این اثر در مرحله پیش تولید قرار دارد.
«ظاهرسازی» هدف اصلی سازمان سینمایی برای شفاف‌سازی را زیرسوال نبرد
پنج شنبه 1398/2/19 ساعت 12:8
پژمان لشگری‌پور تهیه‌کننده و مجری طرح سینما درباره شفاف‌سازی‌های مالی اخیر سازمان سینمایی عنوان کرد که نباید «ظاهرسازی» هدف اصلی سازمان سینمایی برای شفاف‌سازی را زیر سوال ببرد.
منوی فصل نیمه‌مرده سینماها، فیلم‌هایی که اکران می‌شوند اما دیده نه
پنج شنبه 1398/2/19 ساعت 12:5
شش فیلم از امروز به ترکیب فیلم‌های روی پرده سینماها اضافه می‌شوند تا فقط تایم انتظار سینمادارها برای آغاز اکران عید فطر را پر کنند و گویی همه می‌دانند که قرار نیست «دیده» شوند!
فیلم جدید «وودی آلن» در جشنواره‌ی فیلم ونیز
پنج شنبه 1398/2/19 ساعت 11:46
به گزارش دریچه سینما و به نقل از گاردین، پس از قطع همکاری آمازون با «وودی آلن»، یک کمپانی ایتالیایی حق پخش اروپایی فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» را خریداری کرد.
سینمایی " آرپاچای، نغمه جدایی" ساخته علی ابدالی به جشنواره بین المللی فیلم لندن راه یافت
چهار شنبه 1398/2/18 ساعت 23:57
به گزارش دریچه سینما، جشنواره London International Motion Pictures Awards به منظور شناخت فیلم های تاثیرگذار و همچنین ارتقا کیفی صنعت فیلم سازی در جهان انواع فیلم های بلند و کوتاه را پذیرش می کند.
نسخه نهایی سند سینما تا ماه آینده تدوین ‎می‎شود
چهار شنبه 1398/2/18 ساعت 13:1
جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی پیش نویس سند سینما در سازمان سینمایی برگزار شد.
در گفتگو با جمیل مفاخر؛ " برایت انار دان کرده بودم " ادامه خودم است
چهار شنبه 1398/2/18 ساعت 12:58
کارگردان فیلم " برایت انار دان کرده بودم " گفت: ما برای پیدا کردن لوکیشن های این فیلم تقریبا همه جای استان حتی استان های مجاور را دیدیم، اما به خاطر خاص بودن لوکیشنی که در فیلمناه مشخص شده بود، نتوانستیم ان را پیدا کنیم. در نهایت تصمیم گرفتیم که در روستا های بلبر، سلین و ژیوار آن را فیلمبرداری کنیم.
راهیابی فیلم سینمایی "برایت انار دان کرده بودم" به جشنواره بین المللی فیلم لندن
چهار شنبه 1398/2/18 ساعت 12:41
به گزارش دریچه سینما، جشنواره London International Motion Pictures Awards به منظور شناخت فیلم های تاثیرگذار و همچنین ارتقا کیفی صنعت فیلم سازی در جهان انواع فیلم های بلند و کوتاه را پذیرش می کند.
فیلم اولیویه آسایاس صدرنشین گیشه فیلم‌های هنری شد؛اکران محدود در سال ۲۰۱۹ ‌هم‌چنان کم فروغ است
چهار شنبه 1398/2/18 ساعت 12:32
درست در همان آخرهفته‌ای که «انتقام‌جویان: پایان بازی» پس از یازده روز اکران از مرز فروش دو میلیارد دلار گذشت و به‌زودی رکورد جدیدی را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما به جا خواهد گذاشت، چند فیلم تحسین‌شده و درجه یک هنری نیز در قالب اکران محدود به نمایش درآمدند.