زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟
فیلم برنده نخل طلای کن امسال در روز افتتاحیه خود در کره جنوبی ۳.۹ میلیون دلار فروخت.
شنبه 1398/3/11 ساعت 11:22
اکران عید فطر نزدیک است و پنج فیلم «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار، «سرخپوست» از نیما جاویدی، «دختر شیطان» قربان محمدپور، «ما همه با هم هستیم» ساخته کمال تبریزی و «زهرمار» نخستین فیلم جواد رضویان در این تایم روی پرده خواهند رفت. در این میان دو فیلم اول درام های تکان دهنده و غافلگیر کننده ای هستند که هر یک در طول نمایش در جشنواره فیلم فجر ۳۷ در بهمن پارسال، واکنش های گسترده ای را برانگیختند. از این دو، «سرخپوست» به مراتب با نقدها و واکنش های ستایش آمیزتری نیز مواجه شد که با توجه به حضور نوید محمدزاده در یکی از نقشهای اصلی آن، می توان به گیشه این فیلم درخشان بشدت امیدوار بود. هر چند فیلم آبیار هم با توجه به ارزشهای سینمایی، داستان بکر و بازیهای جذابش شانس فراوانی برای فتح گیشه دارد.
پنج شنبه 1398/3/9 ساعت 13:46
نظام‌نامه تهیه‌کنندگی سینمای ایران که به تایید سازمان سینمایی رسیده است، منتشر شد.
پنج شنبه 1398/3/9 ساعت 13:41
برگزاری جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۱۹ بیش از ۱۸۲.۵ میلیون دلار بر اقتصاد ایالت یوتا که محل برگزاری این جشنواره است، تاثیر گذاشت.
پنج شنبه 1398/3/9 ساعت 13:37
شرکت پخش بین المللی فیلم سینه پورت در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم کن با یک تیم 3 نفره برای مذاکرات و بازاریابی فیلم های مستقل ایرانی بدون حمایت دولتی، حضور داشت.
چهار شنبه 1398/3/8 ساعت 13:52
امسال ۱۲ فیلم در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی‌واری شرکت خواهند کرد.
چهار شنبه 1398/3/8 ساعت 13:23
کاظم راست گفتار با اشاره به اینکه سینما دچار بحران اقتصادی شده است، تاکید کرد در این شرایط نابسامان برخی با پول‌های کثیف خود سینما را تسخیر کرده‌اند.
سه شنبه 1398/3/7 ساعت 10:44
سازنده فیلم «انگل» که در جشنواره فیلم کن امسال موفق به کسب جایزه نخل طلا شد، در کشورش با اقبال روبه‌رو شد.
سه شنبه 1398/3/7 ساعت 10:40
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" اثر محسن مهری دروی به جشنواره فیلم کوتاه shorTS ایتالیا جشنواره shorTs که از جشنواره های مطرح ایتالیا در زمینه فیلم کوتاه به شمار می رود، برای بیستمین سال متوالی در تاریخ 28 ژوئن تا 7 جولای در شهر تریست برگزار می گردد. در این دوره جشنواره 82 فیلم از 30 کشور مختلف به رقابت می پردازند. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان دومین جشنواره فیلم مستقل قبرس پانزدهمین جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا چهارمین جشنواره فیلم کوتاه Art Slope آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
دوشنبه 1398/3/6 ساعت 16:24
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم کوتاه فیگاری ایتالیا جشنواره فیلم کوتاه فیگاری از سال 2011 تا کنون هرساله در ماه ژوئن برگزار می گردد. نهمین دوره این جشنواره در تاریخ 14 تا 23 ماه ژوئن در شهر اولبیا برگزار خواهد شد. این جشنواره و باز فیلم، به آثار فیلم کوتاه فیلمسازان جوان و سینمای مستقل اختصاص دارد. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان دومین جشنواره فیلم مستقل قبرس پانزدهمین جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا چهارمین جشنواره فیلم کوتاه Art Slope آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
دوشنبه 1398/3/6 ساعت 11:49