زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟

اخبار

لیست فیلم های برگزیده جشنواره کن ۲۰۱۹
جمعه 1398/1/30 ساعت 6:56
لیست فیلم های برگزیده جشنواره کن ۲۰۱۹
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره مریلند آمریکا
جمعه 1398/1/23 ساعت 17:37
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره مریلند آمریکا جشنواره مریلند یک رویداد مسابقه ای بین المللی 5 روزه است که هرساله در ماه می در شهر بالتیمور ایالت مریلند برگزار می گردد . فیلم های ساخته شده در انواع و ژانرهای مختلف می توانند در این رویداد شرکت کنند.این جشنواره در سال های 2014، 2015 و 2017 یکی از 25 جشنواره معرفی شده در مجله معتبر MovieMaker بوده است. تاریخ برگزاری 21مین دوره این جشنواره از 8 تا 12 ماه می است. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان دومین جشنواره فیلم مستقل قبرس پانزدهمین جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا چهارمین جشنواره فیلم کوتاه Art Slope آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره ART SLOPE NYC برای فیلم کوتاه "زندگی لزج"
جمعه 1398/1/23 ساعت 16:56
کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره ART SLOPE NYC برای فیلم کوتاه "زندگی لزج" جشنواره Art Slope برای چهارمین سال متوالی در تاریخ 6 و 7 آوریل در شهر نیویورک برگزار گردید. از میان فیلم های شرکت کننده در این رویداد جهانی، فیلم کوتاه "زندگی لزج" موفق به کسب جایزه 500 دلاری "بهترین فیلم کوتاه" این جشنواره گردید. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان دومین جشنواره فیلم مستقل قبرس پانزدهمین جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم مستند "هلیساد، عاشقانه ای برای یک آگاما" به جشنواره فیلم محیط زیستی NaturVision آلمان
دوشنبه 1398/1/19 ساعت 18:36
راهیابی فیلم مستند "هلیساد، عاشقانه ای برای یک آگاما" به جشنواره فیلم محیط زیستی NaturVision آلمان جشنواره NaturVision برای هجدهمین سال متوالی در تاریخ 11 تا 14 ماه جولای در شهر لودویگزبرگ برگزار می گردد. این رویداد رقابتی مختص آثار مستند با موضوعیت محیط زیست، انسان، طبیعت، حیات وحش و توسعه است. مستند "هلیساد، عاشقانه ای برای یک آگاما" به کارگردانی یوسف صفری و میثم صفری تولید شده در سال 2018، از میان فیلم های ثبت نام شده، موفق به حضور در این جشنواره گردیده است. در خلاصه این اثر آمده است: عشق، عشق تنها راه نجات است این را از آدم ها یاد گرفتم. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا
پنج شنبه 1397/12/23 ساعت 18:42
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم های آسیایی آمریکایی هاوستون آمریکا این جشنواره که مختص فیلم های آسیایی و آسیایی_آمریکایی است هر ساله در ماه ژوئن در هاهستون برگزار می گردد. تاریخ برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره 20 تا 28 ماه ژوئن می باشد. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان دومین جشنواره فیلم مستقل قبرس گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای پاکستان
سه شنبه 1397/12/14 ساعت 14:24
راهیابی فیلم کوتاه "نیلوفر" به جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای پاکستان جشنواره فیلم های 60 ثانیه ای پاکستان از سال 2012 میلادی تاکنون در ماه آوریل در شهر اسلام آباد برگزار می گردد. این رویداد مسابقه ای بین المللی در پی آنست که با ارتقاء داستان سرایی با استفاده از تصاویر بصری قدرتمند و تبادل ایده ها به عنوان پلتفرمی برای گفتمان بین توده ها عمل کند. "نیلوفر" فیلم 60 ثانیه ای ساخته منصور میرشکاری است. در خلاصه این فیلم آمده است: نیلوفر ها فقط در مرداب بزرگ می شوند. فیلم نیلوفر پیش از این نیز در جشنواره های زیر اکران شده است: فیلم های 100 ثانیه ای بوستون فیلم های 180 ثانیه ای برلین جشنواره فیلم ESMoA آمریکا جشنواره Avalonia آمریکا جشنواره روزهای مستقل آلمان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم مستقل قبرس
شنبه 1397/12/5 ساعت 22:2
راهیابی فیلم کوتاه "زندگی لزج" به جشنواره فیلم مستقل قبرس جشنواره فیلم مستقل قبرس برای دومین سال متوالی در تاریخ 6 تا 10 ماه می در شهر نیکوزیا برگزار می گردد. هدف این جشنواره گرد هم آوردن فیلمسازان سراسر جان و نیز حمایت از فیلمسازان مستقل می باشد. "زندگی لزج" اولین اثر فیلمساز جوان محسن مهری دروی و به تهیه کنندگی آقایان معین تک روستا و علیرضا رحیم زاده است که در بهار 97 به اتمام رسیده است. در خلاصه این اثر آمده است: مردی تنها در خانه ای تاریک میان ملیون ها تخم مرغ زندگی می کند، او می خواهد با شخصی تماس بگیرد که موفق نمی شود.تا اینکه تلفن خانه زنگ می خورد... این فیلم پیش از این نیز در جشنواره های زیر حضور داشته است: شصت و یکمین جشنواره منطقه ای اردبیل_مشکین شهر سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 2018 شانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تیرانا نوزدهمین جشنواره فیلم کوتاه ازمیر 2018 دهمین جشنواره دانشجویی واتراسپرایت انگلستان ششمین جشنواره فیلم کوتاه چنای هندوستان نهمین جشنواره Queens World آمریکا بیستمین جشنواره cellu l’art آلمان گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
سومین دوره کارگاه آموزشی بین المللی فیلم
چهار شنبه 1397/12/1 ساعت 10:12
سومین دوره کارگاه آموزشی بین المللی فیلم از ایده تا اجرا در شهر دنیزلی ترکیه برگزار خواهد شد
دریافت لوح تقدیر از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای فیلمنامه "دست ها"
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 23:46
دریافت لوح تقدیر از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای فیلمنامه "دست ها" جشنواره عالم رحمت برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 16 فوریه 2019 در شهر استانبول برگزار گردید. این جشنواره در مورد زندگی حضرت محمد و پیام های جهانی ایشان و با هدف آگاهی رسانی و حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه برگزار می گردد. موضوع پنجمین دوره این جشنواره "برادری" بوده است. در این جشنواره از فیلمنامه "دست ها" اثری از سیامک احمدی تقدیر شد. در خلاصه این اثر آمده است: در یک روز پاییزی، در میان هیاهوی یک شهر بزرگ، در گوشه‌ای از یک پیاده‌رو، یک دختر کوچک گلفروش، به تنهایی سعی دارد گل‌هایش را بفروشد اما این تلاش او بی فایده‌ست. عابرین پیاده با سرعت و بی توجه از کنار او عبور می‌کنند و هیچ کس از او گُل نمی خرد و حتی به او ضربه وارد می‌کنند. دخترک از این همه بی مهری آدم‌ها و اجتماعی که در آن زندگی می‌کند ناامید و غمگین شده، سرما تمام وجودش را در برگرفته و دست از کار می‌کشد. چندی نمی‌گذرد که در پیاده رو، برحسب تصادف، اتفاق خوبی برای او رخ می دهد و دخترک گلفروش دوباره امیدش را به دست آورده و گرما تمام وجودش را فرا می‌گیرد. گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.
کسب رتبه دوم بهترین فیلمنامه از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای اثر هیولا
سه شنبه 1397/11/30 ساعت 19:58
کسب رتبه دوم بهترین فیلمنامه از جشنواره عالم رحمت ترکیه برای اثر هیولا جشنواره عالم رحمت برای پنجمین سال متوالی در تاریخ 16 فوریه 2019 در شهر استانبول برگزار گردیده است. این جشنواره در مورد زندگی حضرت محمد و پیام های جهانی ایشان و با هدف آگاهی رسانی و حمایت از فیلمسازان فیلم کوتاه برگزار می گردد. موضوع پنجمین دوره این جشنواره "برادری" بوده است. "هیولا" اثر فیلمساز جوان نیما رحیم پور می باشد. این فیلمنامه موفق به اخذ دومین جایزه بهترین فیلمنامه این جشنواره به مبلغ 2500 لیرگردیده است. در خلاصه ای اثر آمده است: مادر نیما، برای او عروسکی میخرد که این عروسک کاملا شبیه یک نوزاد کودک واقعی است و تنها تفاوت او دکمه ای در پشت سر اوست که آنرا خاموش میکند. اما مادر به نیما گوشزد میکند که هرگز عروسک نباید خاموش شود. پس گذشت مدتی، نیما احساس میکند که عروسک مانع راحتی اوست و محبت مادر را دزدیده است. او تصمیم میگیرد که عروسک را خاموش کند و در مکانی که مادر نمیداند آنرا قایم کند... گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.