زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟

لیست جشنواره های معتبر انیمیشن در جهان

به گزارش دریچه سینما_ نیکامهر دیلمی؛ هر ساله بسیاری از گروه های انیمیشن سازی در سراسر جهان در انتظار شروع رویداد هنری مهم در این حوزه می نشینند و خود را مهیای حضوری قدرتمند در این مسابقات انیمیشنی می کنند؛ در همین راستا در سال های گذشته جشنواره های بسیاری در این حوزه شورع به فعالیت کردند و البته جشنواره های بسیاری نیز با قدمت چندین  دهه همچنان با قدرت در حال فعالیت هستند.

صنعت انیمیشن در این زمان یکی از شاخه های صنایع خلاق محسوب می شود که در جهان به سرعت در حال رشد است.  فروش 180 میلیون دلاری انیمیشن " شیرشاه " در هفته اول اکران این فیلم، نشان از سودآوری این حوزه در صنعت سینمای جهان دارد؛ به همین دلیل می توان گفت این صنعت علاوه بر سودآوری ودرآمد زایی بالا تاثیرگذاری فرهنگی داشته و از آنجایی که کودکان و نوجوانان طیف وسیعی از مخاطبان آن را تشکیل می دهند، در تربیت نسل آینده تاثیر در خورد توجهی دارد؛ همین مسئله باعث شده تا جشنواره های فعال در این حوزه به سنگ محکی برای اعتبار بخشی به تولیدات آثار در این حوزه تبدیل شوند.

جشنواره هایی که بر اساس میزان کیفیت به دو دسته معتبر و غیر معتبر تقسیم می شوند؛ حضور گروه های انیمیشن سازی در جشنواره های معتبر در این بخش باعث می شود تا کیفیت تولیدات آثار به سطح قابل قبول جهانی نزدیک شود و همین مسئله در یک پروسه نسبتا بلند مدت به موفقیت در زمینه سودآوری آثار تبدیل شود. 

در همین راستا و به منظور آشنایی گروه های انیمیشن سازی و انیماتورهای فعال در این حوزه، مجموعه سینه پورت لیستی از معتبرترین جشنوارهای انیمینش جهان را ارائه می کند. جشنواره های معرفی شده در این لیست بر اساس 92 شاخص مورد نظر آکادمی بفتا و اسکار انتخاب شده اند.

به منظور دریافت اطلاعات در این خصوص به لینک زیر مراجعه کنید.

http://www.animation-festivals.com/services/recognised-festivals/

شنبه 1398/4/29 ساعت 18:54