زبان Lang

‌اعلانیه‌ای وجود ندارد

بار اول است که از نسخه جدید سایت بازدید می‌کنید؟ آیا تمایل دارید که راهنمای سایت را مطالعه فرمایید؟

راهیابی فیلم سینمایی آرپاچای، نغمه جدایی به جشنواره فیلم عشق آمریکا

به گزارش دریچه سینما؛ جشنواره فیلم عشق از سال 2016 تاکنون هر ساله با هدف برانگیختن احساسات عشق، دوستی و مدرا در میان خانواده در ماه سپتامبر برگزار می شود. 

این جشنوراه در سال 2019 بر گردهمایی فیلمسازانی از سراسر دنیا که آثار تولیدی آنها موجب نزدیک تر شدن انسان ها به یکدیگر و افزایش عشق و دوستی در میان آنها می شود، متمرکز شده است.

فیلمسازان می توانند انواع فیلم های تولید شده خود را در حوزه های؛ مستند، داستانی، انیمیشن و موزیک ویدئو با محوریت؛ خانواده، کودکان، ملیت ها، محیط زیست و حیوانات  را در این جشنواره ثبت نام کنند.

 در این دوره از این جشنواره فیلم سینمایی بلند آرپای، نغمه جدایی به کارگردانی علی ابدالی راه یافته است. این فیلم در سال 2018 ساخته شده و محصول مشترک کشور ایران و آذربایجان نیز محسوب می شود.

در خلاصه این فیلم آمده است؛ در مرز ایران و آذربایجان مردم دو سوی مرز به یک زبان حرف  صحبت می کنند و دارای فرهنگ مشترکی هستند؛ سرباز آذربایجانی عاشق دختری از عشایر مرزی ایران که در نوار مرزی چوپانی می کند می شود، اما امکان برقراری ارتباط و مراوده ی رو در رو وجود ندارد پس سرباز ایرانی که دوست سرباز آذربایجانی است و هردو باهم روی پل مرزی نگهبانی می دهند، پیشنهادی مطرح کند مبنی بر اینکه این سرباز برای دختر عشایر یک نامه بنویسد  اما در همین حین متوجه می شوند با اینکه یک زبان مشترک بین آنها وجود دارد اما خط الفبای این دو کشور با یکدیگر متفاوت است؛ در این میان سرباز ایرانی نامه ها را ترجمه می کند و این باعث می شود آنها خط یکدیگر را بیاموزند، اما ...
در همین راستا این فیلم سینمایی در بخش های بهترین فیلمنامه، کارگردانی، موسیقی متن، بازیگر نقش اول زن، بازیگر نقش مکمل مرد نامزد دریافت جایزه شده است.

این فیلم پیش از این نیز در جشنوراه های؛ مسلمانان کازان روسیه، جشنواره مدیترانه ای کن، جشنواره تصویر سال ایران و  London International Motion Pictures AwarD  حضور داشته است.

گروه پخش بین المللی دریچه سینما مسئولیت پخش این اثر را به عهده دارند.

شنبه 1398/3/18 ساعت 14:20